Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
29.01.2020

У Краматорську та Маріуполі за сприянням USAID розпочалися бізнес-тренінги для жінок. До участі відібрано 33 жительки сіл та міст Донеччини, які забажали створити краще життя своїми руками.

Олена Корнева приїхала на тренінг з Торецька. Взагалі-то її родина – із селища Залізне, що на лінії розмежування. Але, переживши обстріли і переховування у льосі, влітку 2018 року Олена з дітьми переїхала до більш безпечного міста. 

– Жити у Залізному стало небезпечно, складно було добиратися дітям до школи, а мені до роботи. Багато людей виїхало. Наша родина психологічно багато пережила. 2016 року на наше подвір’я прилетів снаряд. Я тоді почула, що почався обстріл, хотіла просто вийти у двір послухати. Якимось дивом чоловік мене затримав у хаті, у цей момент снаряд вщент розніс гараж, частину будинку зруйнував. У певний момент ми зрозуміли, що жити біля війни вже не можемо і треба їхати звідти, – зі сльозами розповідає Олена Корнева. Виїхати довго не наважувалися, зайвих грошей на оренду житла не було. У місті жінка має роботу – працює викладачкою інженерної та комп’ютерної графіки у Донбаському державному коледжі технологій та управління. Чоловік Олени – шахтар, втратив роботу і поїхав на заробітки до Польщі, там теж працює на шахті.

– Відчуваю, що вже не хочу ходити на роботу до коледжу, хочу більшої самостійності і фінансової незалежності. Хочу робити те, що мені подобається, щоб це приносило і задоволення, і гроші. Моя родина любить солодощі, тож я почала самотужки навчатися кондитерській справі. Мій чоловік за освітою кухар-кондитер, але не склалося йому працювати за цим фахом, зараз це роблю я. Виготовляю різні торти, маршмелоу, зефір, «пташине молоко», інші смаколики. Вже маю перші замовлення і продажі, хочу це розвивати, – ділиться Олена. 

Заявку на модульне навчання підприємництву для жінок вона подала, бо відчула: для розвитку своєї справи у неї бракує знань.  Хоче більше дізнатися, як створити бізнес-план, як вести документацію, як перевірити, чи буде справа користуватися попитом і приносити гроші.

Насправді в Олени дві бізнес-ідеї. Ще вона хоче вирощувати гриби. За її словами, на це є попит у Торецьку, а точок продажу з початком війни стало набагато менше. 

– Я не знаю, яка з цих двох ідей є кращою, тож пробуватиму. Як і багато учасниць тренінгу, я маю стереотипи стосовно започаткування свого бізнесу, але сподіваюся, що під час навчання позбудуся страхів і буду більш впевненою. Головне, що у мене є бажання, – каже наша героїня.

Впродовж січня-лютого учасниці бізнес-тренінгу матимуть 10 модулів з навчання підприємницькій діяльності. А надалі випускниці отримають консультаційну підтримку менторів щодо  започаткування та ведення власної справи. 

Наталя ДОНЕЦЬКА/Громада №1(10), 2020