Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
14.12.2020
На фото: той самий холодильник

Працівники краєзнавчого музею готові наводити лад у коморах жителів Сходу, аби відшукати цікаві експонати. 

Донецький обласний краєзнавчий музей віднедавна запровадив нову незвичну послугу. Тут пропонують жителям регіону допомогу у прибирання комор – за умови, що все, що матиме цінність для краєзнавства, музейники заберуть з собою.

– Почалося з того, що до нас звернувся житель Краматорська, який наводив лад вдома. Ми з дозволу хазяїна вирішили подивитися на його знахідки в коморі. Цікаві, на наш погляд, речі привезли до музею, – говорить головний зберігач Донецького обласного краєзнавчого музею Ігор Затулло. 

Цікавими виявилися предмети побуту 1950-х років: стара духовка, посуд, книжки. Все це з дозволу власника безоплатно поповнило фонди музею і незабаром з’явилося на стендах. 

З комори іншої господині привезли холодильник 1960-х років. Він став частиною нещодавно відкритої експозиції «Ген непокори», яка користується великим попитом.

– Старі речі, які люди часто готові викинути, є цінними для музейників. Вони відображають побут певного часу, – каже директорка музею Катерина Філонова. – Нам цікаві дитячі іграшки кінця ХІХ– початку ХХ століття, музичні інструменти, плакати, інші предмети побуту. Охоче приймаємо їх в дар музею. 

Через війну Донецький обласний краєзнавчий музей був змушений переїхати до Краматорська, втративши на окупованій території майже всі фонди (близько 150 тисяч одиниць зберігання). Тож працівники музею відновлюють свої експозиції буквально по крихтах. Втім, в цьому є і певний плюс – виставки стають більш сучасними і цікавими для дітей та підлітків.

Наразі на території, підконтрольній Україні, працюють також три філії музею: Меморіальний музей-садиба В. І. Немировича-Данченка та М. О. Корфа у селі Нескучному Великоновосілківського району, Музей С. Прокоф’єва у селі Сонцівка Покровського району та Великоанадольський музей лісу у селищі Графському Волноваського району.

Так от, у музеї Прокоф’єва, де відтворена кімната відомого композитора і представлені іграшки, в які грав відомий композитор, дітям не просто все це показують, а й навчають тодішніх ігор. Крокет, шахи, лапта, ходулі – все доступне, інтерактивне.

За словами Катерини Філонової, саме таким має бути сучасний освітньо-розважальний процес – і цікаво, і громаду згуртовує.

Якщо ви маєте вдома старі речі, які можуть бути цікавими для музейників, напишіть їм на пошту Funds.dokm@gmail.com або зателефонуйте на гарячу лінію «ГРОМАДИ Схід», і ми передамо ваші контакти працівникам музею.

Наталя ДОНЕЦЬКА/Громада Схід 23(32) 2020