Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
27.08.2019

Створення друкованого видання «ГРОМАДА Схід» є новим напрямком роботи Благодійного фонду «Карітас Маріуполя». Головна мета проекту – надання правдивої та корисної інформації мешканцям сіл у 20-километровій зоні вздовж лінії розмежування. Незабаром з друку вийде перше число газети.

Ростислав СПРИНЮК, директор БФ «Карітас Маріуполя»

Ростислав СПРИНЮК, директор БФ «Карітас Маріуполя»:

– На жаль, у наш час людьми маніпулюють за допомогою інформації. Щоб такого не відбувалося, щоб у людей з’явилося критичне мислення, а особливо у «буферній зоні», де є надзвичайно великий брак простої інформації, ми розробили такий проект. Людині потрібно на основі фактів знати, хто за що відповідає, до кого треба звернутися, якщо, наприклад, світла немає, куди йдуть бюджетні кошти села, якщо такі є, які служби та організації яку допомогу надають, що відбувається в Україні та у світі. Це дасть можливість подумати, пошукати альтернативні джерела, якщо є потреба. Це буде поштовхом до критичного мислення та відповідальної поведінки.

Видання газети реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Ось що каже Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина – пані Анка ФЕЛЬДГУЗЕН щодо потенціалу Сходу України цілому й проекту «ГРОМАДА Схід» – зокрема:

– Важливим для нас є співробітництво з місцевими партнерами з метою передачі наших знань, а також отримання користі від набуття місцевого експертного досвіду. Тому в усіх наших проектах криється величезний потенціал: проекти можуть бути перенесені на інші місця, а з набутого досвіду можна отримати важливі уроки. Ми побачили, що завдяки такому підходу ми досягаємо успіху й можемо щось змінювати в житті людей. Тому я оптимістично налаштована щодо по-справжньому сталого ефекту від наших проектів.

Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина – пані Анка ФЕЛЬДГУЗЕН

Це також стосується і газети «ГРОМАДА Схід». Основою демократії та дієвого суспільства є те, щоб громадяни були в змозі впливати на прийняття рішень. Щоб вони могли приймати вільні рішення, маючи повну інформацію. Але спочатку люди мають десь отримувати цю інформацію, знати, що відбувається навколо них. Думаю, завдяки цьому проекту ми зможемо охопити багатьох людей вздовж лінії розмежування.