Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
28.03.2020

11 березня Кабінет Міністрів оголосив в Україні карантин. Усі заклади освіти закрито, введений запобіжний захід в обмеженні скупчення людей до десяти осіб. Пробне ЗНО перенесли на невизначений термін, будуть скориговані також дати основної сесії вступу до вишів. Україна закрила кордон для іноземців. На час карантину обмежений рух транспорту, у режимі карантину працюють КПВВ. Днями уряд запровадив режим надзвичайної ситуації по всій країні до 24 квітня. 

У Донецькій області режим надзвичайної ситуації з огляду на загрозу поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, введений ще 21 березня. 

Станом на 26 березня в області з діагнозом «коронавірус» на лікуванні знаходиться одна людина. Ще чотирнадцять мають підозри, двоє з них нещодавно повернулися із закордону. Їхні аналізи направленні до столичної лабораторії. Пацієнт з Маріуполя, у якого результат виявився позитивним, мав контакти з багатьма людьми. Лише встановлених – 23 особи, вони зараз на ізоляції. Перевірити їх експрес-тестами поки немає можливості. 

Натомість 33 людини у регіоні померло від пневмонії, яка, як ми знаємо, може бути викликана коронавірусною інфекцією. Випадків захворювання на пневмонію зафіксовано понад 3 000.

ЕПІДПОРІГ ПІДВИЩЕННИЙ. Саме зараз сезон традиційних вірусних захворювань на ГРВІ та грип. Спад фахівці прогнозують ближче до літа, коли цей період мине. Тож медики звертаються до населення з нагальною вимогою самоізоляції – це дасть можливість розтягнути пік захворювань у часі і зменшити навантаження на лікарні. 

ДОПОМОГА з Китаю, що була розподілена між областями, вже надійшла і до Донецької. Це індивідуальні засоби захисту, а також тести для діагностики COVID-19 – усього вісімнадцять комплектів по 96 досліджень. Інструкцію до них з китайської на українську мову переклали освітяни.  

Раніше Донецький обласний лабораторний центр МОЗ не отримував тест-систем для перевірки на коронавірус, бо єдиним в Україні не мав необхідного обладнання. Силами благодійних організацій днями область мають забезпечити аналізаторами та системою для проведення полімеразно-ланцюгової реакції.  

СІЛЬСЬКА МЕДИЦИНА. 133 сільські амбулаторії та 254 ФАПи працюють у штатному режимі. З питанням, чи забезпечені вони усім необхідним для боротьби з хворобою, ми звернулися до департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА. Чекаємо на відповідь.

Про самотніх та хворих у віддалених селах мають подбати соцпрацівники, які пройшли відповідний інструктаж щодо заходів індивідуального захисту під час пандемії. 

АЛГОРИТМ ДІЙ для міст та сіл однаковий. При ознаках недуги – самоізолюватися, зателефонувати сімейному лікарю і з ним обговорити метод лікування. У разі підвищення температури вище за 38 градусів та появи сухого задушливого кашлю викликати швидку за номером «103». 

ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ ЛІКИ» діє. Всі заходи з її реалізації виконуються.

ТРАНСПОРТ ТА ГУМАНІТАРКА. Функцію транспортного сполучення з селами покладено на органи місцевого самоврядування – вони визначають потребу та забезпечення населення необхідними маршрутами з урахуванням карантинних заходів.

Деякі гуманітарні організації продовжують свою роботу у населених пунктах, що межують з лінією зіткнення. Зокрема, представники Червоного Хреста розпочали розвозити продовольчі та гігієнічні набори – півтори тисячі таких пакунків надійдуть до прифронтової зони вже на початку квітня. 

Профільним департаментом облдержадміністрації також опрацьовується питання щодо закупки харчових наборів для незахищеної категорії громадян на два місяці.

ЕПІДЕМІЯ І ЦЕРКВА. Голова Донецької ОДА Павло Кириленко мав зустріч з представниками релігійних організацій області. Позаяк переважна більшість відвідувачів храмів – це люди з категорії ризику, попередньо з усіма конфесіями Донеччини була домовленість про обмеження колективних зібрань або проведення їх з обов’язковим дотриманням застережливих умов, як то: безпечна відстань один від одного, часта дезінфекція приміщень, обов’язкове провітрювання, використання захисник масок та дезінфікуючих засобів, перенесення богослужінь в онлайн-режим.

Лілія АНДРУСИК/Громада Схід №5(14) 2020