Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
04.11.2020

Катерина МАКОГОН з Лисичанська Луганської області створює м’які іграшки і продає їх за кордон. Свої вироби вона називає скульптурами і мріє, що вони прикрашатимуть торговельні та розважальні центри України, де даруватимуть людям гарний настрій.

Створювати «наче живі» іграшки Катерина почала десять років тому. Психологиня за фахом, вона вчилася ще й у місцевій школі мистецтв, тож має художню освіту. Пробувала себе у різних техніках: малювала вітражі, декорувала предмети. Поступово прийшла до того, що їй цікаво відтворити по фото образ домашньої тварини. 

– Вітражі не можна було переслати клієнтам, а місцевих замовлень не було. І я вирішила спробувати робити м’які іграшки. Першу створила чоловікові на день народження, це була скульптура нашого собаки. Виставила фото у соціальних мережах, з того почалися замовлення на інших тварин, – розповідає підприємниця.

Майстриня створює напрочуд реалістичні копії тварин. Вони такого ж розміру, як у природі, збережені усі пропорції. У її добірці вже багато персонажів. Нещодавно відзнаку Луганської облдержадміністрації отримала лисиця – символ Лисичанська. ЇЇ скульптура  посіла перше місце на регіональному конкурсі майстрів сувенірів. 

– Коли я їхала з того нагородження з лисицею в руках, водій автобуса попросив одягти їй намордник. Подумав, що вона жива. Я радію, коли чую такі відгуки. Значить, моя робота вразила, додала настрою, – тішиться Катерина. 

У жовтні її роботи перемогли у міжнародному конкурсі колекціонерів іграшок The URSA Award. На конкурсі були представлені роботи учасників з восьми країн, в тому числі зі США, Австралії, Австрії, Німеччини. Вперше за п’ятнадцять років конкурс відбувався онлайн. Катерина послала фото кількох своїх робіт: скульптури вовка, зайця і кота. Голосування тривало два тижні. Усі три роботи отримали призові місця. 

– Це один з найбільших конкурсів серед колекціонерів. Мої вовк та заєць набрали найбільше голосів. Котів було мало, тому організатори додали його до категорії «ведмеді». Це було трохи дивно, але мій кіт переміг серед ведмедів. Я щаслива – люди оцінили мої роботи, їхню якість.

На створення іграшки Катерина витрачає багато часу і грошей. Завжди робить індивідуальну викрійку, розробляє каркас, закуповує у Німеччині штучне хутро з аерографією – так скульптура виглядає максимально реалістично. 

– Моя робота кропітка, на створення однієї скульптури йде від тижня до місяця, тому і коштують вони дорого. Основні замовники – європейці та американці. Такими скульптурами вони прикрашають свої будинки. Є колекціонери таких іграшок. 

Вартість скульптури тварини сягає до 1 тисячі євро. Щоб отримати свою ціну, майстриня використовує різні техніки онлайн продажів, веде блог, працює з дистриб’юторами, розміщає світлини робіт на міжнародних торговельних інтернет-майданчиках. А ще планує вийти на вітчизняні мережі, бо хоче, аби про її іграшки знали і в Україні також. 

Зараз Катерина розробляє відеокурс для тих, хто хоче займатися створенням ексклюзивних іграшок. І вже готується до участі у новому конкурсі – у Німеччині. 

Наталя ДОНЕЦЬКА/Громада Схід 20(29) 2020