Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
07.12.2019

Журналісти «ГРОМАДИ Схід» – такі ж люди, як і наші читачі. Вони також живуть на Донеччині, у різних її куточках, також потерпають від недосконалості життя, хворіють і мають інші негаразди. Різниця в тому, що, розв’язуючи власні проблеми, вони не забувають ділитися досвідом з іншими.

Я залишилась без роботи, бо працювала тимчасово на «декретному» місці. Самостійно гідної роботи мені знайти не вдалося і, щоб не гаяти часу, я вирішила звернутись за допомогою до Волноваського районного центру зайнятості.

Мене усміхнено зустріли, проконсультували і в той же день поставили на облік. Реєстрація зайняла не більше 15 хвилин, адже я взяла всі необхідні документи. Зараз я і вам розповім про послуги центру і про документи, які знадобляться для реєстрації.

Послуги служби зайнятості

Взяття на облік людей, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи
перебування. Тобто всі безробітні мають можливість звернутись по допомогу до будь-якого центру зайнятості. Послуги надаються безоплатно. Вас ознайомлять з актуальними вакансіями, допоможуть скласти резюме та розкажуть про актуальні грантові програми. Після реєстрації безробітні можуть безоплатно здобути професійну освіту та освоїти нову спеціальність, а також отримати фінансову допомогу.

Документи, потрібні для реєстрації у центрі зайнятості:

• паспорт громадянина України

• облікова картка платника податків

• трудова книжка чи інший документ, який підтверджує період зайнятості

• якщо є, візьміть військовий квиток, довідку ВПО (для переселенців), посвідчення учасника АТО/ООС, диплом або інший документ про освіту

• якщо ви маєте інвалідність, візьміть копію довідки та індивідуальну програму реабілітації

• членами особистого селянського господарства подається довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства, видана сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки.

Зареєстровані безробітні отримують фінансову допомогу

Перебуваючи на обліку у центрі зайнятості, ви маєте право на отримання допомоги по безробіттю. Розмір та тривалість виплат залежать від страхового стажу, якого ви набули за період своєї трудової діяльності, розміру заробітної плати за останнім місцем роботи та статті, за якою ви звільнилися.

Зареєстрованому безробітному допомога призначається з 8-го дня після реєстрації у службі зайнятості. Тим, хто звільнився з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин (ст. 38 КЗпПУ), виплата допомоги по безробіттю починається з 91-го календарного дня.
Сума допомоги по безробіттю становить: від мінімальної 610 грн/міс (а якщо ви офіційно працювали більше шести місяців впродовж року перед
зверненням до служби зайнятості – то 1 630 грн/міс) до максимальної – 8 028 грн/міс. Середній розмір допомоги по безробіттю станом на осінь 2019 року – 3 221 грн.

Як безоплатно отримати нову професію

Якщо ви не можете знайти роботу за фахом, служба зайнятості надає можливість безоплатно пройти професійне навчання за 90 ліцензованими професіями, серед яких є рідкісні: рибовод, коваль, бондар, виноградар або майстер з лозоплетіння. З повним переліком актуальних професій можна ознайомитись у центрі зайнятості.

 

За даними обласного центру зайнятості станом на 28 листопада 2019 року на Донеччині 36 687 людей офіційно перебувають у статусі безробітних.

Для порівняння: на 1 січня 2015 року таких було 72 006. Профнавчання 2019 року пройшли 8 568 безробітних.

191 безробітний отримав одноразову допомогу на організацію власної справи загалом 6.91 млн грн.

Навчання проходить у центрах професійно-технічної освіти (ЦПТО) Державної служби зайнятості або в інших навчальних закладах. Якщо безробітний навчається не за місцем проживання, йому компенсують проїзд та безоплатно забезпечать житлом.

Як започаткувати власну справу за сприяння служби зайнятості

Кожен зареєстрований безробітний має право отримати одноразову суму для започаткування власної справи. Для цього у вас має бути конкретна
бізнес-ідея та бажання займатись бізнесом. Згідно з частиною сьомою статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю може виплачуватись одноразово за бажанням для осіб, яким вже виповнилось 18 років, для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані протягом місяця у зв’язку з відсутністю на ринку
праці гідної роботи. Сума такої разової виплати розраховується в індивідуальному порядку та може сягати 90 тисяч гривень.

Що потрібно для залучення до підприємницької діяльності з виплатою разової допомоги:

• звернутись до фахівців центру зайнятості та повідомити про свої наміри відкрити власну справу

• пройти безоплатне навчання основам підприємництва, під час якого вам допоможуть скласти бізнес-план (термін очного навчання – два тижні,
онлайн-навчання – місяць)

• захистити бізнес-план на базі вашого центру зайнятості

• зареєструватись як ФОП

• отримати гроші на особовий рахунок безробітного протягом 30 календарних днів з дня подання до центру зайнятості відповідних документів

• займатись улюбленою справою.

 

Отже, якщо ви, як і я, перебуваєте в пошуку роботи, звертайтесь до центру зайнятості для отримання більш детальної інформації. Служба зайнятості створена та існує на наші з вами податки саме для того, щоб підтримувати нас у разі, коли змогу ці податки сплачувати нами тимчасово втрачено.

Анастасія ХАРІНА/Громада Схід №7, 2019