Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
28.03.2020

З грудня 2019 року у населених пунктах Луганської і Донецької областей на лінії зіткнення працюють мобільні військово-медичні групи, які надають консультації місцевим жителям.

У селах, які не мають амбулаторій, медики оглядають людей вдома. У селі Троїцькому Попаснянського району амбулаторія є, вона розрахована на п’ять ліжко-місць. Наразі у селі близько 600 жителів разом з переселенцями. На жаль, сімейний лікар Троїцького помер ще 2015 року, тож за терапевтичною допомогою люди змушені їздити до райцентру.

Троїцьке межує з Донецькою областю і простягається до містечка Миронівка. По сусідньому з Троїцьким селищу Калинове проходить лінія розмежування. Від районного центру Попасна до Троїцького 13 кілометрів. Автобус з Попасної, яким можна дістатися до лікарні, приїздить тричі на тиждень. Коли людей в автобусі мало, водій може відмінити поїздку, пояснюючи, що це економічно недоцільно. Від браку кваліфікованої медичної допомоги найчастіше страждають літні люди із хронічними хворобами. Тож охочих отримати консультацію у військового терапевта завжди багато. 

Військові медики з військово-мобільного госпіталю Часів Яр Донецької області дісталися Троїцького за сприяння офіцерів групи військово-цивільного співробітництва Сєвєродонецька. Для хірурга Ігоря Целуйка та терапевта Софії Хомич це був вже третій візит до села.

Анастасії Михайлівні 72 роки. Усе життя вона пропрацювала у системі роздрібної торгівлі. Живе сама. Діти живуть у Києві, приїжджають рідко. У хаті топить дровами, які власноруч рубає. Після перелому у старенької не загоюється рука, ще дошкуляють високий тиск та закупорені вени на ногах, хвороба, яку потрібно було лікувати багато років назад. Отримала від військових медикаменти та направлення на обстеження.

Олександр Миколайович 30 років працював машиністом-бурильником. Скаржиться на шум у голові – вочевидь, дається взнаки шкідливі умови роботи. Терапевт і хірург дивляться знімок МРТ, Софія Хомич через «вайбер» показує його невропатологам з Києва та Харкова. Лікарі радяться телефоном і дають рекомендації щодо лікування. 

Бувають випадки, коли людина потребує невідкладної медичної допомоги. Тоді військово-медичні група везе хворого до госпіталю. 

За словами завідувачки Троїцької амбулаторії Ірини Бурлакової, військові лікарі неабияк допомагають. Окрім них, двічі на місяць у село приїжджає мобільна бригада із міжнародної організації «Лікарі світу». Зазвичай медики за день консультують 15-20 людей. Цього разу на прийом прийшли лише двоє – мабуть, через карантин.

Як повідомив «ГРОМАДІ Схід» офіцер взаємодії групи військово-цивільного співробітництва оперативно-тактичного угруповання «Північ» підполковник Сергій Черкун, військові медики працюватимуть у селах поблизу лінії розмежування навіть під час карантину. Звісно, із застосуванням необхідних засобів безпеки.

Роман НАЗАРЕНКО/Громада Схід №5(14) 2020