Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
23.05.2020

Вже точно відомо, що наступний навчальний рік не розпочнеться першого вересня. Попередньо усі дати, у тому числі складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), зсунуті на місяць.

Іллінівська опорна школа у Костянтинівському районі – одна з десяти, що на Донеччині визначені базовими для дистанційного навчання дітей з окупованих територій. Цього року тут таких учнів 12: з Донецька, Макіївки тощо. 

Ані карантин, ані пандемія на навчальний процес жодним чином не вплинули, розповідає заступниця директора з навчально-виховної роботи Алла КУШНІР.

– Ми на платформі для учнів розміщуємо завдання, тримаємо зворотний зв’язок. Але зрозуміло, що складати ЗНО вони приїдуть сюди. Як це буде організовано цього року батьки телефонують, питають. Поки чітких вказівок не маємо, чекаємо і сподіваємося на краще. До 25 червня ще все може змінитися. Сама процедура не змінилася. Ми таких учнів реєструємо, як своїх. Вони у визначений час їдуть до нас, беруть оригінали документів і організовано з усіма їдуть складати ЗНО. До речі, успішно вступають до українських вишів.

Завідувач відділу дистанційного навчання Донецького обласного інституту післядипломної освіти Дмитро КОСТЕНКО також говорить про те, що, окрім термінів складання ЗНО, нічого не змінилося. Усі діти, котрі дистанційно навчаються у школах регіону, отримують українську освіту на тих же умовах, що і раніше. Таких цьогоріч близько 2 тисяч. І так само, після завершення і успішного проходження ЗНО, вони отримають документи державного зразка, з якими можуть вступати до будь-якого вищого навчального закладу України.   

Передбачені законодавством спрощені умови вступу для мешканців тимчасово окупованих територій АРК Крим (м. Севастополь), Донецької та Луганської областей 2020 року не зазнали змін. Тож у разі найгіршого сценарію, коли випускники з ОРДЛО та Криму не матимуть можливості отримати український атестат чи здати ЗНО, вони зможуть вступити до 91-го українського вишу лише за результатами іспитів – їх прийматимуть через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна». 

Цього року свою роботу освітні центри (ОЦ) розпочнуть з 9 червня. Олена ГОРЛОВА, що є відповідальною в освітньому центрі у Бахмуті при Горлівському інституті іноземних мов, каже, що інструкцій тут чекають з дня на день.   

– З такою ситуацією ми, та й вся країна, стикнулися вперше. До початку червня будемо чекати роз’яснень з міністерства. Як воно буде? Рішення обов’язково знайдуть. Головне, щоб перепон випускникам не чинили на протилежній стороні від лінії розмежування. Адже такі прецеденти мали місце в попередні роки. 

Через карантин умови прийому до закладів вищої освіти цьогоріч зазнали змін. Зокрема, перенесені терміни проведення вступної кампанії. Для тих, хто вступає за результатами ЗНО, прийом заяв та документів триватиме з 13 до 22 серпня, а для вступників, які складатимуть лише вступні іспити – до 16 серпня. Творчі конкурси та вступні іспити на місця державного замовлення будуть проводитись з 1 до 12 серпня. Надання рекомендацій для зарахування на бюджет відбуватиметься не пізніше 27 серпня, а подача вступниками документів для зарахування – до вечора 31 серпня. Для вступників передбачена можливість подачі оригіналів документів поштою або електронкою, якщо є електронний підпис, щоб верифікувати сканкопії.

– Поки очікуємо, коли будуть відкриті  КПВВ. Якщо карантинні обмеження не будуть зняті, можливо, будуть переглянуті терміни здачі ЗНО чи організовані додаткові сесії. Можна також спробувати здійснити вступ за спрощеною системою через  освітній центр. Для цього обираєте ОЦ, звертаєтесь до них із заявою, заповнюєте декларацію і вже там складаєте два іспити: українську мову та історію України, плюс ще один в залежності від того, куди вступаєте, пояснили нам на гарячій лінії МОН.     

Лілія АНДРУСИК/Громада Схід №9(18) 2020

 

ЯК СТАТИ УЧНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ?* ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ

*Зарахування на екстернатну та дистанційну форми навчання учнів, які проживають на території, тимчасово непідконтрольній Україні, до 1-11 класів українських шкіл триває протягом року. Навчання безоплатне.

 

Для зарахування до 10, 11 класу обов’язковим є Свідоцтво про базову загальну середню освіту (за 9 клас) державного зразка України. Для цього діти можуть складати освітню різницю (підсумкові контрольні та ДПА) паралельно з дистанційним навчанням у тій же школі.

 1. Оберіть зручну для вас базову школу з наступного переліку:
 • ДИСТАНЦІЙНА ШКОЛА М. СЛОВ’ЯНСЬК ЗОШ № 13

вул. Ясна, 19, тел. (0626) 66 58 66, ел. пошта slavschool13@ukr.net, slavschool13@gmail. com, сайт https://slovschool13.com.uahttps://www.facebook.com/slavschool13 

Відповідальний за дистанційне навчання в школі Ляш Тетяна Григорівна: (099) 328 93 69

 • ДИСТАНЦІЙНА ШКОЛА М. КРАМАТОРСЬК. Економіко-гуманітарний ліцей № 8 імені Василя Стуса Краматорської міської ради

вул. Двірцева, 57а, тел. (06264) 7 25 28 приймальня, 7 42 83 заступники директора, ел. пошта sch_8@ukr.net, сайт: https://www.kramsch8.ho.ua
Відповідальний за дистанційне навчання в школі Машкіна Наталія Олексіївна: (050) 702 57 04

 • ДИСТАНЦІЙНА ШКОЛА М. МАРІУПОЛЬ ЗОШ № 29

вул. Зелинського, 37/39, тел. (0629) 37 68 13 — приймальна, ел. пошта marschool29@ukr.net
Відповідальний за дистанційне навчання в школі Шумакова Інна Володимирівна: (095) 637 06 39

 • ДИСТАНЦІЙНА ШКОЛА М. БАХМУТ ЗОШ № 18

вул. Ювілейна, 34, тел. (06274) 3 14 46, ел. пошта artskool18@gmail.com, сайт https://sites.google.com/site/artschool18
Відповідальний за дистанційне навчання в школі Герцовський Віталій Юрійович: (095) 332 00 06

 • ДИСТАНЦІЙНА ШКОЛА М. ПОКРОВСЬК ЗОШ № 9

М-н Шахтарський, 33 Б, ел.пошта school9distans@gmail.com, сайт https://pokrovsk9.e-schools.info/
Відповідальний за дистанційне навчання в школі Рудик Валентина Василівна: (095) 502 93 83

 • ДИСТАНЦІЙНА ШКОЛА С. ІЛЛІНІВКА. Іллінівська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів (Донецька обл., Костянтинівський р-н, с. Іллінівка)

вул. Центральна, 65, тел. (06272) 2 41 28 — приймальна, ел. пошта illichovka@ukr.net, сайт http://illinivka.at.ua/
Відповідальний за дистанційне навчання в школі Кушнір Алла Анатоліївна: (095) 338 21 70

 

 • ДИСТАНЦІЙНА ШКОЛА М. МИРНОГРАД. ЗОШ І ступеня гімназія Мирноградської міської ради 

 

м-н Східний, ел. пошта tatyana.sernetskaja@ukr.net, сайт http://dymytrov-ukrgymnasium.edukit.dn.ua
Відповідальний за дистанційне навчання в школі Мережко Альона Миколаївна: (099) 053 64 80

 • ДИСТАНЦІЙНА ШКОЛА М. ДОБРОПІЛЛЯ НВК № 4

вул. Першотравнева, 73, тел.: (06277)2-71-25

ел. пошта dobrnvk4@gmail.com,  сайт https://dobr_nvk4.mirshol.com
Відповідальний за дистанційне навчання в школі Дудушко Елла Валентинівна: (095) 526 90 78

 • ДИСТАНЦІЙНА ШКОЛА М. ВОЛНОВАХА. Волноваський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Волноваської районної ради 

вул. Гвардійська, 3, ел. пошта vol.school5@ukr.net, сайт http://vol-liceum.at.ua/
Відповідальний за дистанційне навчання в школі Дмитрієва Людмила Михайлівна: тел/viber: (095) 902 59 22

 • ДИСТАНЦІЙНА ШКОЛА СМТ НІКОЛЬСЬКЕ. Нікольська гімназія «Софія» з ЗОШ №2 Нікольської районної ради

вул. Паркова, 23, (06246) 2 01 48,  ел. пошта 30367065@mail.gov.uaсайт https://volodarsk-zosh2.ucoz.ua/

Відповідальний за дистанційне навчання в школі – Скриль Людмила Миколаївна:  (066) 814 84 77   

 

 1. Повідомте про ваше рішення представника адміністрації обраної школи.
 2. Подайте до навчального закладу відповідну заяву (для учнів випускних класів до початку другого навчального семестру) особисто або можна надіслати заяву поштою, через кур’єрську службу, факсограмою або в електронній формі без електронного цифрового підпису (у сканованій формі).
 3. Надати скан-копії наступних  документів:

свідоцтво про народження або паспорт чи ID-карта дитини з  витягом

ідентифікаційний код (якщо є)

останній наявний табель зразка України (якщо є)

сторінки паспорта одного з батьків (ПІБ, адреса), якщо у дитини відсутній паспорт.

 1. На вашу електронну адресу ви отримаєте лист про доступ до дистанційного сайту eschool.dn.ua.
 2. Реєструйтеся на платформі і починайте навчання.
 3. Після успішного закінчення навчання ви отримаєте атестат державного зразка.

 

АБІТУРІЄНТУ: СПРОЩЕНА ПРОЦЕДУРА ВСТУПУ БЕЗ ЗНО*

*Спрощеною процедурою можуть скористатись випускники 9 класів (для вступу до коледжів, технікумів, профтехучилищ) та 11 класів (вступ до університетів, коледжів, технікумів, профтехучилищ). 

Крок 1. Обери Освітній Центр 

Обери зручний для себе ОЦ «Донбас-Україна». Перелік, контакти та графік роботи центрів – на dostupnaosvita.com.ua або mon.gov.ua. Реєстрація не потрібна. Стеж за оновленням інформації. 

Крок 2. Подай документи

Звернися до обраного ОЦ та особисто подай заяву, заповни освітню декларацію. Увага! З метою безпеки прізвища абітурієнтів та зарахованих студентів шифруватимуться. 

Крок 3. Склади іспити

Склади на базі обраного ОЦ два іспити державної підсумкової атестації (ДПА): українська мова та історія України. 

Після цього склади один профільний вступний іспит (встановлює навчальний заклад). Якщо це передбачено для обраної тобою спеціальності, замість вступного іспиту проводиться творчий конкурс.

Увага! Якщо вступити до вишу на бюджетну форму навчання не вдалося, ти маєш змогу вступити через ОЦ до коледжу, технікуму, професійно-технічного навчального закладу так само на бюджетну форму навчання.

Крок 4. Стань студентом

Після зарахування на бюджетну форму навчання гарантовано  отримай соціальну стипендію.
Ти також можеш продовжити навчання  в країнах Європи за програмою Erasmus.

 

КОНТАКТИ

У робочі дні з 9.00 до 18.00 працює безоплатна гаряча лінія МОН для вступників із тимчасово окупованих територій (0 800 504 425). 

Консультаційні телефонні лінії у Донецькій та Луганській областях: 

Краматорськ 

0 800 50 45 22 – безоплатно

(066) 113 93 75

(097) 904 71 91 

Skype: Dostupna Osvita Kramatorsk

 

Сєверодонецьк 

0 800 50 45 11 – безоплатно

(099) 345 20 76 

(097) 983 65 31

Skype: Dostupna Osvita Severodonetsk

 

Обласні департаменти освіти і науки: 

Донецька область: (095) 314 15 75, (067) 116 44 54 (Слов’янськ)

Луганська область: (06452) 5 48 73 (Сєверодонецьк)