Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
28.12.2020

Напередодні Нового року прийнято підбивати підсумки року, що минає. Що ж, любі читачі, звітуємо і ми. 

Що не змінилося з минулого року? Газета «ГРОМАДА Схід», як і раніше, залишається єдиним регулярним друкованим виданням Сходу України, що попри будь-які обставини два рази на місяць потрапляє до свого читача у найвіддаленіших селах на лінії розмежування. 

Наші читачі оцінюють приклади позитивних змін, порівнюють досвід своїх громад з сусідніми, дізнаються про законодавчі зміни, культурну та історичну спадщини рідного краю, ставлять питання і отримують на них відповіді. Отже, газета продовжує вправно виконувати усі свої заплановані функції. Вона інформує, консультує, дає заробляти – для прифронтових населених пунктів це вкрай важливо. З початку проєкту створено понад 70 робочих місць, з них 12 – постійні, решта – тимчасові. Йдеться перш за все про наших помічників – сільських розповсюдників та громадських кореспондентів. 

А що змінилося? 2020 року газета з’явилася на Луганщині, тож наклад збільшився удвічі – до 60 000 примірників. Також впродовж року ми активно розвивали сайт «ГРОМАДИ Схід», який наразі читають по всій Україні. Там ми оприлюднюємо найбільш цікаві матеріали з життя громад Сходу, анонси яких розсилаємо на адреси загальноукраїнських ЗМІ та журналістів. Тож наразі понад 30% читачів сайту – це аудиторія з Києва. Загалом сайт має понад 4 000 унікальних користувачів і близько 6 000 переглядів щомісяця. До речі, ми можемо відслідковувати популярність публікацій, і найбільш затребуваним у 2020 році виявився матеріал про зміни у постачанні природного газу: він набрав понад 3 500 переглядів. Згідно зі статистикою сайту, 25% аудиторії – це користувачі 35-44 років, близько 10% – люди віком 65+, решта – користувачі інших вікових категорій. Більшість з них – жінки (83%). Найбільше переглядів сайту було здійснено з України та (чомусь) зі США.

Для людей, які воліють висвітлювати життя у своїх громадах і отримувати за це гонорари, 2020 року ми створили дистанційну медіашколу. За допомогою менторів з числа фахових журналістів (дякуємо щиро партнеру – ГО «Донецький пресклуб», Київ) наші громадські кореспонденти навчилися писати якісні та цікаві тексти на найбільш актуальні для селян теми. І цей напрям ми будемо продовжувати, бо розгалужена мережа сільських журналістів – запорука того, що газета приноситиме практичну користь, а не лише задоволення від рецептів.

Що не вдалося зробити? На жаль, через карантинні обмеженні ми мусили відмовитися від запланованих масових заходів, а саме – від проведення у селах тренінгів з медійної грамотності. Минулого року такі заходи виявилися дуже продуктивними, а нові знайомства на них – напрочуд корисними. Але цей рік позбавив нас такої можливості, бо аудиторія наша дуже вразлива, безпека для літніх людей – понад усе. Онлайн-тренінги можна було б провести, але у скількох наших читачів є інтернет і відповідні гаджети? Отже, ми вирішили не займатися профанацією і перенести наші зустрічі на більш сприятливий час.

Що ще ми плануємо? Аби українське слово і надалі доходило до тих, хто його найбільше потребує, редакція «ГРОМАДИ Схід» прагне не зупиняти роботу. У зв’язку з цим ми сподіваємося на подальшу співпрацю з Міністерством закордонних справ Німеччини, за чиєї фінансової підтримки ми другий рік створюємо нашу газету, а ви – безоплатно маєте можливість її читати. Також безцінну допомогу ми отримуємо від пані Анки Фельдгузен, яка очолює Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні (до речі, пані Посол чудово говорить українською), та від команди Генерального консульства Німеччини у Донецьку/офіс Дніпро і особисто пана Штефана Кайля. Гадаю, ви також розділяєте нашу вдячність людям, які спрямували гроші німецьких платників податків саме сюди, на наш багатостраждальний, але такий прекрасний Схід України.

Тож до зустрічей у новому 2021-му році! Побачимося строго за розкладом!

Інна ЮР’ЄВА/Громада Схід №24(33) 2020