Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
04.05.2021

З 2011 року пані Ганна отримувала аліменти від чоловіка на утримання доньки. Але після окупації Ясинуватої жінка була змушена переїхати до Покровського району, і виплати припинилися.

Після переїзду жінка намагалася домовитися з чоловіком про добровільну сплату ним аліментів, однак той відмовився. Для поновлення виплат вона звернулася до виконавчої служби, однак отримала відповідь, що всі документи залишені на окупованій території і відновити їх можна лише у судовому порядку.

– Я змушена була звернутися до суду, оскільки однієї моє зарплатні на утримання доньки не вистачає, а після переїзду витрати тільки збільшилися, – каже пані Ганна.

Кілька разів вона намагалася самостійно подати судовий позов, однак через її юридичну необізнаність позовні заяви не відповідали вимогам Цивільного процесуального Кодексу і поверталися для усунення недоліків. При черговий спробі жінці у суді порекомендували звернутися до Дружківського бюро правової допомоги Краматорського центру правової допомоги.

Оскільки пані Ганна є внутрішньо переміщеною особою, це дає їй право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Тож юристка Дружківського бюро Інна Куракіна допомогла зібрати всі необхідні докази та підготувала позов про відновлення втраченого судового провадження. А далі отримала дублікат виконавчого листа і почала знову отримувати аліменти на дитину.

У ситуації, яка склалася у пані Ганни, для відновлення виплат аліментів необхідно зробити два кроки, пояснює юристка Інна Куракіна. Перший крок – звернутися до суду для відновлення втраченого судового провадження. До заяви слід додати документи або їхні копії, навіть якщо вони не є засвідченими в установленому порядку. Це можуть бути копія рішення суду, матеріали виконавчого провадження тощо. Судовий збір в таких справах не стягується (стаття 495 Цивільного процесуального Кодексу України). 

Другий крок – отримати дублікат виконавчого рішення. З відповідною заявою треба знов звернутися до суду. До заяви додаємо рішення суду та відновлене судове провадження. Однак в цьому випадку необхідно сплатити судовий збір у сумі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2021 року це 68,10 грн). Рішення приймається протягом 10 днів.