Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
01.03.2020

У регіональному ландшафтному парку «Клебан-Бик» поблизу Костянтинівки – природне диво: майже дві сотні лебедів, які живуть на водосховищі заповідника, цієї зими вперше не полетіли у вирій, а залишилися зимувати.

За словами біологині науково-дослідного відділу РЛП «Клебан-Бик» Галини Семенихиної, лебеді-шипуни добре витримують погіршення погодних умов, тож грудень та січень були для птахів теплими, а трохи суворіший лютий вони стійко пережили в ополонці діаметром 15 метрів. Тепер лебедям та крижням, які також зимують у парку, стало ще комфортніше – після потепління плесо незамерзлої води збільшилося удвічі. Спостерігати за птахами, які зимують на водосховищі і періодично перелітають на річку Бичок, де крига вже розтанула, науковцям допомагає квадрокоптер. Несподівано гостями заповідника стали ще й мігруючі птахи виду крех малий – один самець та сім самок. Це рідкий птах родини качиних, який зазвичай зимує вздовж морського узбережжя, на Дніпрі, Дунаї та Сіверському Дінці, і лише інколи спостерігається взимку на водоймах, що не замерзають, в глибині суходолу. У КлебанБику виявилася одна з таких водойм.

– З ними все гаразд, їм добре, вони активні та не голодні, – запевняють дослідники і просять відвідувачів парку не підгодовувати диких птахів, адже це може їм тільки нашкодити. Екологи вважають, що навесні у мігрантів можуть з’явитися пташенята, і в майбутньому дикі лебеді повертатимуться сюди, щоб виводити потомство. Тому заповідник «Клебан-Бик» має всі шанси стати місцем транзитного проживання цих рідкісних птахів. Подивитися на лебедів спеціально їдуть люди з усієї Донеччини. А відділ екологічної освіти парку принагідно запрошує до співпраці представників шкіл Донеччини – для дітей тут систематично проводять безоплатні уроки та екскурсії.

Михайло ЧЕРНИХ/Громада Схід №3(12) 2020