Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
28.12.2020

Щороку у грудні виникає таке відчуття, ніби світ завмирає і прислухається. Наближення чогось нового, чогось ще незвіданого спонукає попри все вірити у найкраще. Вірити у дива. Навіть, якщо реальність за вікном підштовхує до зневіри. 

Ох вже ця реальність! Воістину те, що нам на роду судилося, ми все одно переживемо, хоч би в якому вигляді. 2020 рік довів, що виразного майбутнього більше не існує: війна, епідемія, будь що може трапитися будь-коли, і якими будуть наслідки — наперед достеменно невідомо. Все так. Та чи означає це, що варто скласти руки і нічого доброго від буремного життя вже не чекати? 

«Дива не існує», – написав маріупольський волонтер Дмитро Чичера після того, як на Миколая весь день розвозив подарунки вихованцям патронатних родин і дитячих будинків сімейного типу. І він знає, що каже. Адже диво – це не лицар у кришталево-білих шатах, такого дійсно не існує. Диво творять самі люди, які у цьому випадку згуртувалися і зробили добру справу з організації свята для дітей.

Гроші і час, витрачені людьми не на себе – ось паливо для втілення чудових ідей. Так диво стає реальністю. Так у пануючій темряві з’являється трохи світла, а потім ще і ще, допоки пітьма не здасть свої позиції – ну от як ніч коротшає від дня зимового протистояння. А наскільки багато світла ми готові запалити і віддати у всесвіт – залежить лише від нас.

Любі наші читачі, дорогі наші люди! Вітаючи кожного з вас з новорічними святами, ми щиро бажаємо вам бути творцями дивовижних історій, про які нам вже хочеться написати! Не припиняйте мріяти і радіти життю, будь за що опирайтеся песимістичним настроям і вірте у себе та свої сили! Мріємо бачити вас щасливими та успішними!

А ще – повні шпальти вам привітань від засновників, виконавців, партнерів проєкту «ГРОМАДА Схід», а також героїв наших матеріалів!

Разом ми зможемо більше!

Редакція газети/Громада Схід

Інна Юр’єва, головна редакторка і керівниця проєкту «ГРОМАДА Схід»:

– Дорогі люди! Наша газета, створена для вас і про вас, цього нелегкого року стала саме такою, якою задумувалася ще роки з три-чотири тому – інформаційною мережею добрих новин. З виходом на Луганщину маємо вдвічі більше читачів та вдвічі більше історій, що надихають, про небайдужих і талановитих людей у селах поблизу лінії розмежування. Вони засновують сільгоспкооперативи та відновлюють життя у своїх громадах. Вони мають безліч бізнес-ідей та втілюють їх завдяки своїй наполегливості та оптимізму. Вони пам’ятають історію свого народу, цінують і розвивають національну культуру. Вони роблять добро для старих і малих. Вони цікавляться тим, що відбувається у сусідів, радіють їхнім успіхам та діляться своїми. Так і збудуємо файну країну, бо вони – це ви, ми, всі разом. 

Сподіваюся, нашого оптимізму і професіоналізму вистачить ще не на один рік, аби вам було з нами цікаво. Тож читайте нас, вірте в нас, в себе і в те, що все можливо! З Новим роком! 

 

 

Людмила ЗАВАЛЄЙ, координаторка проєкту «ГРОМАДА Схід»:

– Любі наші читачі! Зустрічати Новий рік у приємному товаристві – добра традиція! Цього року нас то ізолювали,то випускали з ізоляції, змушували обирати чи відмовлятися від вибору, підштовхували боятися та припиняти діяльність. Але наше товариство загартоване та дуже розумне. Перешкоди зробили нас сильнішими та добрішими, перш за все – один до одного.

Бажаю у новому році згуртованості – родин, громад, держави. Щоб всі були нарешті вільними робити те, що люблять понад усе, і щоб це було джерелом ваших статків, чистим та неспинним.

А ми будемо поряд, розповідатимемо вам про все на світі, цікаве та корисне. Будемо тим самим ланцюжком, який поєднує і не дає почуватися на самоті. Де б ви не були – у Мар’їнці чи Чермалику, Сєвєродонецьку чи Торецьку, Щасті чи Новоайдарі – ми поруч!

 

 

 

Сергій ГАЙДАЙ, голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації: 

– Шановні читачі! Новорічні свята завжди сповнені сподівань, мрій та планів. У вирі різдвяного клопоту ми оцінюємо рік, що минає. Для Луганщини він був сповнений боротьби, випробувань та спільних переживань. Водночас це був рік поступу вперед для повернення миру на нашу землю, і ми не зупинимось, допоки останній військовополонений не повернеться додому. Ми спільно пройшли випробування вогнем і мечем. Я вдячний кожному, хто прийшов нам на допомогу! Бо які б не були складні часи, а милосердя та любов завжди допомагають жити. Вдячний редакції газети «ГРОМАДА СХІД» за інформаційну підтримку у селах поблизу лінії розмежування. Цей проєкт важливий для нашої місцевості, адже він не лише висвітлює історії позитивних змін у громадах, а й об’єднує людей. 

Бажаю, щоб 2021 рік приніс із собою безліч щасливих моментів і затишок у ваші домівки. Любіть та підтримуйте одне одного, вірте в успіх, і він обов’язково настане! З Новим роком та Різдвом Христовим!

 

 

Павло КИРИЛЕНКО, голова Донецької облдержадміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації:

– Щиро вітаю з прийдешніми різдвяними та новорічними святами!

Від щирого серця бажаю, щоб ці святкові та світлі дні наповнили ваші душі радістю й новою надією, принесли у кожну родину мир і злагоду, добробут і затишок. Нехай усе лихе залишається у старому році, а рік новий принесе тільки досягнення, амбітні проєкти та віру в майбутнє! 

Впевнений, що спільна праця, взаєморозуміння, повага одне одного зроблять новий 2021 рік роком перемог для України як демократичної, сучасної європейської держави, роком національної згоди і єдності! 

Зичу всім Божого благословення, миру, міцного здоров’я, здійснення всіх мрій і сподівань! 

Щасливого вам Нового року та радісних Різдвяних свят!

 

 

Євген ЧАКО, виконавчий директор БФ «Карітас Маріуполь»:

– Дорогі читачі, наші друзі і помічники!

Цього року наш фонд реалізував багато проєктів гуманітарного та соціального напрямків. Через газету «ГРОМАДА Схід» ми охопили таку велику кількість людей, яку раніше не могли навіть уявити. Це зобов’язує нас ще відповідальніше ставитися до своєї місії, надихає нас на її розширення і продовження.

Бажаю вам у Новому 2021 році сили духу, об’єднання заради досягнення великих цілей та нововведень! Бажаю дивуватися лише гарним речам і чути більше хороших новин. А ми залишимося з вами поруч і будемо щиро і з задоволенням робити Великі і Добрі справи разом з вами!

 

 

 

Катерина СОЛОВЙОВА – регіональна менеджерка проєкту «ГРОМАДА СХІД» у Луганській області:

– Щиро вітаю з новорічними святами всіх читачів газети «ГРОМАДА Схід», що нарешті з’явилася і на Луганщині! Її дуже не вистачало, адже у селах на лінії розмежування люди увагою не розпещені. Газета долає інформаційну порожнечу і надає селянам певних життєвих сил. Бо, отримавши газету, люди відчувають, що дістають підтримку. 

Досвід 2020 року зробив нас всіх сильнішими. Та й взагалі, після того, що нам довелося витримати останні роки, нам вже точно нема чого боятися. Тож у новому році бажаю терпіння та наснаги, витримки та стійкості до життєвих негараздів. Нехай рік Бика принесе тільки яскраві враження, міцне здоров’я та мир! 

З Новим роком!

 

 

 

Олександр Маслов, менеджер проєкту «ГРОМАДА Схід»:

– Цей рік був дуже непростим для всіх, тому дуже важливо було підтримувати людей чимось оптимістичним. Сподіваюся, що завдяки позитивній інформації у нашій газеті люди отримували саме таке підживлення добром. Також ми дуже раді, що 2020-й приніс нам інформаційне поширення на Луганську область – тепер ми почуваємося трошки старшими та міцнішими, здатними охопити важливими новинами ще більше людей і громад Сходу України. 

Бажаю всім наступного року бути здоровими та відповідальними, не нехтувати безпекою та знаходити час і сили на себе. Дуже важливо залишатися в гарному емоційному стані, і ми прагнемо і надалі вам в цьому допомагати!

 

 

 

 

Наталя ПОКОЛЕНКО, журналістка, авторка «ГРОМАДИ Схід»:

– Життя у фронтирі – на межі – впливає на людей. Ми з вами так живемо з 2014 року. Тому змушені зважати на присутність у житті багатьох речей, яких немає у сусідніх областях. Попри це ми, люди Сходу, залишаємося сильними, виховуємо дітей, будуємо плани та бізнеси, допомагаємо тим, хто у скруті. І усі разом опираємося загрозам – воєнним, інформаційним, медичним. 

Рік, що минає, для багатьох був непростим. Та ми завершуємо його. Забираємо досвід, який отримали цьогоріч, і просимо від нового року більше здоров’я, радості, благополуччя та підстав для святкувань. Бажаю, аби новий 2021 рік приніс мир – у наші оселі та наші душі! 

 

 

 

 

Сергій ДЕРІМОВ, менеджер з розповсюдження газети «ГРОМАДА Схід»:

– Новий рік – свято, яке повертає нас у дитинство. Спогади про часи, коли «дерева були великими», віра в добре і хороше – все це важливо і цінно. Особливо напередодні Нового року, коли ми ставимо крапку, перегортаємо сторінку і починаємо життя ніби з чистого аркуша. Бережіть свої цінності і нехай все, що ви загадаєте в цю святкову ніч, здійсниться! Бажаю ніколи не переставати вірити в диво, аби відчуття чарівництва, що вітає у повітрі в передноворічні дні, залишалося з вами назавжди.

Ну а ми будемо творити свої щоденні дива, щоб ви вчасно отримували нове число газети. Веселих і смачних вам свят!

 

 

 

 

Лілія УДОДЕНКО – громадська кореспондентка газети «Громада СХІД»:

– Хочеться так багато побажати кожному, хто триматиме у руках це число газети. Нехай ваше життя не оминає щастя – те, яке потрібно саме вам, адже у кожної людини воно своє. Для мене щастя – це спокій та мир там, де живу я і близькі. Воно у посмішках рідних, у передноворічних клопотах разом із сім’єю. Бажаю кожній людини не втрачати оптимізму і пам’ятати, що ми самостійно можемо випромінювати щастя. Беріть приклад з дітей – дивуйтеся маленьким радощам, мандаринам, цукеркам та снігу у Новорічну ніч.

Вдячна людям, що створюють газету «ГРОМАДА Схід» та розповсюджують її у найвіддаленіших селах нашого Сходу. А ще для місцевих жителів дуже важливо, коли про них пишуть. Адже їх побачили і розповіли всім, що навіть тут є життя і люди прагнуть того ж, що й інші. Я бажаю всім нам здійснення мрій, любові, непередбачуваного дива і світла у душі! З Новим роком та Різдвом Христовим!

 

 

 

Євген КАПЛІН, керівник Гуманітарної місії «Проліска»:

– Цей рік був доволі складним, і мені дуже хотілося б, щоб усі наступні роки були кращими, більш сповненими спокою та миру. Втім, рік минулий попри карантинні обмеження був не таким напруженим, як 2019-й. Кількість родин, якими ми постійно опікувалися, і які жили у неймовірно складних умовах неослабних обстрілів та руйнувань, зменшилася вдвічі. Замість 300 сімей тепер щільної опіки потребують трохи більше 150. Це позитивна ознака останнього кварталу цього року.

Однак через коронавірус ми разом з багатьма благодійними фондами витратили більше 13 млн гривень не на розвиток інфраструктури «буферної зони» та сталих громад, а на розбудову та обладнання сільських лікарень, захист та мобільність медиків, допомогу під час карантину. Не зважаючи на те, що більше 30 наших волонтерів перехворіли на ковід, наша команда не зупиняла роботу з людьми 24 години на добу і продовжує працювати у такому ж режими. 

Я бажаю всім українцям, всім, хто живе на лінії зіткнення, усьому світові, щоб наступний рік приносив більше позитиву. А найголовніше, щоб в Україні запанував мир і населені пункти почали відновлюватися та повертатися до життя. Я ж можу запевнити, що ми будемо й надалі працювати заради людей.

 

Валерія ГАРМАШ, керівниця проєкту «Простір підтримки» БФ «Карітас Маріуполь»:

– Вітаю всіх читачів та редакцію газети з прийдешніми святами!

Бажаю у новому році яскравих подій та сімейного затишку, великих досягнень та маленьких перемог. Адже всі довгі шляхи починаються з одного кроку і варто отримувати задоволення не лише від досягнення великої мети, а й від вашого шляху до неї. Шукайте свій шлях, не зупиняйтеся, і кожного разу з вашою усмішкою через чергову перемогу світ буде ставати трохи кращім. Той, хто сяє зсередини, завжди освітить шлях тим, хто поруч, та тим, кому не вистачає цього світу, аби знайти себе. Нехай світлих людей стає більше! 

 

 

 

 

Ігор ІЛЬВУТЧЕНКО, координатор гарячої лінії газети «ГРОМАДА Схід»:

– Непростий 2020 рік приніс нам чимало випробувань та перевірок на міцність. Ми багато втратили, та немало і здобули. Поруч залишалися справді вірні друзі, готові у будь-який момент прийти на допомогу. Наші діти стали на рік старшими та встигли порадувати нас новими досягненнями. Зрештою всі ми зрозуміли, як важливо берегти своє здоров’я та піклуватися про найближчих. Понад будь-які скарби світу ми почали цінувати щасливі посмішки рідних та приємні моменти, проведені із сім’єю. 

Я бажаю всім читачам нашої газети миру та злагоди в родинах. Нехай щастить кожного дня, нехай хвороби та невдачі забудуть шлях до ваших осель. З Новим роком!

 

 

 

Олександр МАГДАЛІЦ, координатор проєкту «Ефективне врядування і залучення громадян задля досягнення правосуддя, безпеки, захисту довкілля та соціальної єдності у східній Україні», БФ «Карітас Маріуполь»:

– Командою юристів проєкту щиро вітаємо читачів «ГРОМАДИ Схід» з новорічними сватами!

Протягом цього непростого року 2 050 людей від Мангуша до Мар’їнки разом з нами змогли захистити власні права. Ми раді бути корисними та разом з вами діставатися мети, долаючи всі перешкоди.

Наша мрія у новому році – бути ще ближче до вас, стати вашою підтримкою у юридичних питаннях по всьому Сходу. 

Бажаю благополуччя, радості, злагоди та щоб 2021 рік був значно кращим за той, що минає. Нехай у житті кожного буде місце для любові, підтримки близьких і нових звершень. Щасливого Нового року!