Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
01.11.2021

Грант на облаштування спортивного скеледрому «Only up» на базі Курахівського професійного ліцею викладач спеціальних дисциплін Андрій ГЕРЕВЕНКО виграв 2017 року. Він зацікавився туризмом ще у студентстві, і цей вид спорту захопив його з першої подорожі. Відтоді і плекав ідею створити секцію скелелазіння для дітей. 

Наразі Андрій – викладач Курахівської дитячо-юнацької спортивної школи. П’ять днів на тиждень він тренує три дитячо-підліткові групи, які відвідують 60 курахівчан віком від 5 до 18 років.

– Скелелазінням щороку цікавиться все більше дітей та підлітків, – каже тренер. – Ще минулого року на скеледромі займалися лише дві групи, а цьогоріч до них доєдналися відвідувачі, яким 5-6 років. Серед них, до речі, і моя донька. Цей вид спорту доволі корисний, тому що при підйомі «працюють» всі групи м’язів – від литок до спини. 

До речі, займатися скелелазінням для дітей відносно безпечно. Принаймні, перелами нікому не загрожують, бо всі спортсмени при підйомі одягають «страховку». Іноді скелелази стирають фаланги пальців, коли чіпляються за виступ, або наживають мозолі на руках від турніка. Це й усі негаразди, що можуть трапитися.

До карантину тренер намагався не пропускати жодних чемпіонатів та турнірів, кожного місяця вивозив вихованців на обласні чи всеукраїнські змагання. 

– Аби підготувати досвідченого скелелаза, треба тренуватися не лише на знайомому стенді, а й освоювати якомога більше нових, не боятися змагатися, – вважає Андрій.

Через карантинні обмеження виїжджати стало складніше. Останні змагання, у яких брали участь курахівські скелелази – відкритий чемпіонат Маріуполя. Він проходив у форматі «Олімпійського багатоборства»: лазіння на складність, на швидкість та боулдеринг (вид скелелазіння, при якому маршрут йде не лише вгору, а й в сторони). Курахівчани змагалися із спортсменами з Краматорська, Маріуполя, Добропілля, Харкова і посіли зрештою вісім призових місць. Зірками чемпіонату стали Олександр Васильченко, Денис Разгільдєєв, Данило Гречук, Марія Франкс, Катерина Голобокова, Анастасія Разгільдєєва, Артем Гаращук, Володимир Шевченко. 

До слова, вісімнадцятирічний вихованець секції Володимир Шевченко став цьогоріч першим кандидатом у майстри спорту зі скелелазіння у Покровському районі.

Стенд, на якому тренуються юні спортсмени, реконструювали кілька років тому. Він орієнтований на збільшення швидкості під час підйому. Але Андрій Геревенко знову мріє модернізувати зал, оновити зачепи та змінити рельєфи на стенді. 

Нещодавно проєкт «Боулдеринговий зал» спортивного скеледрому «Only up» переміг у конкурсі мінігрантів «Громада своїми руками». Тож після закінчення карантину зал відкриється в оновленому вигляді.

– Завдяки участі у конкурсі наш скеледром отримав спеціалізовану страхувальну поверхню для безпечного відпрацювання боулдерингу. За ці кошти ми придбали поролон для поверхні. А завдяки співфінансуванню депутатки міської ради, яка виділила частину грошей зі свого депутатського фонду, пошили для нього чохли. Поверхня для страховки зшита індивідуально за спецзамовленням майстром спорту зі скелелазіння. Також ми придбали устаткування для ефективних та безпечних тренувань: зачепи, страхувальне спорядження. Зараз наводимо порядок, зняли зачепи, вимили їх, пофарбували стенд, – розповів Андрій Геревенко. 

На його думку, було б добре створити у місті мобільну скелелазну базу, на якій можна було б проводити навіть всеукраїнські змагання. Аби депутати розглянули можливість створення спеціалізованого стенду при реконструкції міського стадіону, тренер підготував презентацію для Курахівської міськради. Сподівається, що буде підтриманий.

Ірина ДІМІТРОВА/Громада Схід №19(52) 2021