Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
20.10.2021

Редакція «ГРОМАДИ Схід» організувала перший тренінг для журналістів-аматорів з сіл Донецької та Луганської областей.

Заняття відбулися 1-3 жовтня в етнографічному комплексі «Українське село» під Києвом. Навчатися створювати професійні тексти приїхали 20 жінок та чоловіків, які представляють локальні громади Сходу. Чоловіків, щоправда, було всього два, тож над гендерним балансом нам ще треба буде попрацювати.

Фах або досвід роботи журналістом взагалі не вимагалися для участі у проєкті «Сприяння незалежній журналістиці Донбасу», який «ГРОМАДА Схід» допомагає втілювати американський Національний Фонд Підтримки Демократії (NED). Ми виходили з того, що наразі нам дописують вчительки, юристи, бухгалтерки, бібліотекарі, соцпрацівники, громадські діячі, які у своїх селах ведуть активне суспільне життя. Хтось також пише на місцеві сайти (де такі є), хтось медійно супроводжує локальні проєкти, хтось навіть започатковує і просуває свої.

Головна мета проєкту – аби наші громадські кореспонденти отримали той рівень журналістської майстерності, який дозволив би їм сміливо писати не лише для нашого видання, а й для «великих» українських ЗМІ. Тобто, окрім гонорарів за поточні тексти для «ГРОМАДИ Схід», ми запропонували, так би мовити, кар’єрне зростання.

Нам дуже хотілося б, щоби робота у проєкті надала учасникам впевненості і натхнення до участі у загальноукраїнських медійних конкурсах. Здобуті знання та базові навички журналістської справи дозволять нашим громадським кореспондентам претендувати також на дистанційну роботу штатними або позаштатними кореспондентами масових видань. А це – відповідний стабільний заробіток, для сільських жителів Сходу перспектива солідна.

Навчання передбачає два напрямки: дистанційну менторську підтримку у складанні текстів та виїзні тренінги-інтенсиви. Робота менторів почалася ще у серпні, тож на перші тренінгові модулі учасники потрапили вже трошки підготовленими. Запропоновані теми були розроблені саме для початківців: «Аудиторія локального медіа та її потреби» (тренерки Олена Самойленко та Тетяна Строй з ГО «Донецький прес-клуб», Київ), а також «Як писати, щоб тебе читали» (тренерка Наталія Пахайчук, керівниця мережі сайтів «Район», Волинь).

– Дуже насичений інтенсив, без перебільшень! Цікавих вправ було багато, як і бажання хапати кожну крихту інформації, – це відгук Стелли Хакимової з Новопсковської громади Луганської області.

Інтенсивне навчання журналістів-початківців з числа активних представників локальних спільнот відбуватиметься ще 6 місяців. Для своїх авторів та авторок ми запрошуватимемо найавторитетніших експертів-медійників України. А навзаєм чекаємо якісних і корисних для наших селян текстів.

Інна ЮР’ЄВА/Громада Схід №18(51) 2021