Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
08.03.2021

Аліна Дегтярьова працює у 11 Державному пожежно-рятувальному загоні ГУ ДСНС України у Донецькій області. Вона – фахівчиня відділу забезпечення заходів із запобігання надзвичайним ситуаціям у Волноваському районі. 

Роботу рятувальниці Аліна обрала, бо ще зі школи мріяла гасити пожежі та допомагати людям:

– Це дуже гуманна професія, яка завжди буде в пошані. А ще в мене завжди було бажання працювати на державу. Один із напрямків моєї праці – робота з молоддю. Розповідаю дітям про професію рятувальника та проводжу інформаційні заходи на тему безпечної поведінки в різних ситуаціях.

Фото авторки

Роботи багато. Не розуміючи наслідків, люди часто роблять небезпечні для себе та інших вчинки. Недбало ставляться до електроприладів, ризикують на водоймах, палять траву і зовсім не турбуються про те, що полум’я може перекинутися на сусідній город. От Аліна і попереджає, інформує, роз’яснює.

Аби отримати професію, дівчина навчалася у Національному університеті цивільного захисту України у Харкові. Саме там на заняттях з фізкультури вона вперше спробувала бігати босоніж по снігу. Бігає досі. Проте попереджає, що такий екстрим не рекомендується незагартованим людям. 

Сама Аліна Дегтярьова загартовується з 10 класу. Тоді вона щоранку обливала себе з відра холодною водою та займалася гирьовим спортом. Тренувалася невпинно і на обласному чемпіонаті посіла друге місце серед жінок вагою до 63 кілограмів. Захоплення спортом подовжилося в університеті. Іноді замість виходу у наряд вона ходила на тренування. Спорт залишається і у дорослому житті. 

– Таке хобі принесло мені багато нових знайомств та хороших друзів. Вважаю, що спорт мене дисциплінує, а заняття бігом підіймають настрій, – каже пані Аліна. І з гарним настроєм поспішає рятувати людей.

Анастасія ХАРІНА/Громада Схід №4 (37) 2021