Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
29.11.2020

Дива трапляються. І саме з дивовижного розпочне 2021 рік благодійний фонд «Карітас Маріуполь». На початку нового року стартує проєкт «Достойне життя», ініційований БФ «Карітас Чехія».

– Таку діяльність наші колеги вже давно ведуть на Заході України, а тепер залучили і нас, – розповідає координаторка БФ «Карітас Маріуполь» Валерія Гармаш. – Мета проєкту – допомогти самотнім людям похилого віку та тяжкохворим, що живуть у буферній зоні Донецької області. 

Як це працює? Волонтери на місці знаходять людей, яким найважче. Передають дані чехам. Ті додають їх до своєї бази даних. А далі будь-який житель Чехії може обрати людину або родину, якій хоче системно допомагати. 

Між помічником та тим, хто потребує допомоги, офіційно укладається договір. Згідно з ним, благодійник з Чехії надає обраному жителю Сходу України матеріальну допомогу в розмірі мінімум 300 чеських крон (майже 300 гривень) щомісяця. Окрім того, підтримує з підопічним зв’язок і за бажанням допомагає ще чимось: надсилає ліки, подарунки на свята тощо. Під час реалізації аналогічного проєкту на Заході України чехи навіть щороку приїжджали відвідати своїх підопічних. Втім, з початком карантину такі візити поки припинилися. 

За бажанням учасників проєкту гроші надходитимуть їм або на банківську картку, або готівкою, або у вигляді медикаментів, будматеріалів, палива тощо. 

До початку нового року фахівці «Карітасу Маріуполь» нададуть дані про 20 майбутніх учасників проєкту. Як буде можливість, ця кількість збільшуватиметься. І вже після новорічних свят небайдужі чехи почнуть шукати «свої» українські родини. 

Перший етап проєкту триватиме рік, чи буде продовження – поки невідомо. 

– Окрім цього, вже зараз благодійним фондом «Карітас Чехія» виділено 100 000 крон для надання одноразової допомоги самотнім старим та людям, котрі мають тяжкі захворювання. Ми визначили 26 таких осіб з Маріуполя, Гранітного, Павлополя та Мирного. Це справді ті, кому найважче, кому взагалі нема звідки чекати на допомогу. Кошти будуть розподілені залежно від їхніх потреб. Гроші можуть бути витрачені на ковдри, обігрівачі, дрова чи медикаменти – будь-що для покращення умов життя наших підопічних, – пояснює Валерія.

Юля ЧЕБРЕЦЬ/Громада Схід 22(31) 2020