Перший тренінг для журналістів-аматорів з Донеччини та Луганщини відбувся під Києвом 1-3 жовтня.
Учасниками дводенного тренінга-інтенсива стали 20 представників громад Донецької та Луганської областей, які воліють навчитися писати професійні тексти. Гендерний баланс учасників становив 18/2 на користь жінок.
Проєкт «Сприяння незалежній журналістиці Донбасу» редакція «ГРОМАДИ Схід» реалізує за фінансової допомоги американського Національного Фонду Підтримки Демократії (NED). Інтенсивне навчання журналістів-початківців з числа активних амбасадорів локальних спільнот розраховано на 9 місяців і передбачає два напрямки: дистанційну менторську підтримку у складанні текстів та виїзні тренінги-інтенсиви. Робота менторів почалася ще у серпні, тож на перший тренінг учасники потрапили вже підготовленими.
Теми пілотного модуля були розроблені саме для початківців: «Аудиторія локального медіа та її потреби» (тренерки Олена Самойленко та Тетяна Строй з ГО «Донецький прес-клуб», Київ), а також «Як писати, щоб тебе читали» (тренерка Наталія Пахайчук, керівниця мережі сайтів «Район», Волинь).
Для своїх авторів та авторок редакція газети і надалі планує запрошувати найавторитетніших експертів-медійників України. Адже головна мета проєкту – аби локальні кореспонденти отримали той рівень журналістської майстерності, який дозволив би їм сміливо писати не лише для «ГРОМАДИ Схід», а й для «великих» українських ЗМІ.
– Дуже насичений інтенсив, без перебільшень! Цікавих вправ було багато, як і бажання хапати кожну крихту інформації, – такий відгук написала після тренінгу Стелла Хакимова з Новопсковської громади Луганської області, яка працює колористом, а за сумісницітвом є громадською активісткою.
Фах або досвід роботи журналістом для участі у проєкті не вимагалися. Хтось з учасників вже дописує до «ГРОМАДИ Схід», хтось пише на місцеві сайти (де такі є), хтось медійно супроводжує локальні проєкти, хтось навіть започатковує і просуває свої.
Здобуті знання та базові навички журналістської справи дозволять нашим громадським кореспондентам претендувати також на дистанційну роботу штатними або позаштатними кореспондентами масових видань. А це – відповідний стабільний заробіток, для сільських жителів Сходу перспектива солідна.
Відео з тренінгу підготовлено учасницею Анастасією ХАРІНОЮ.