Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
24.01.2021

Децентралізація, що відбувається в Україні, відкриває нові можливості для прискорення розвитку сільських територій. Але для цього потрібно рухатися у буквальному сенсі слова. Встановлювати зв’язки з сусідніми громадами, спілкуватися, обмінюватися досвідом, взаємодіяти, аби зрештою втілювати у своїх селах найкращі приклади господарювання. 

Між тим, майже 50% населення України, особливо старшого віку, ніколи не покидало свого району і не бачило життя поза його межами. На Донеччині та Луганщині ці цифри до війни становили аж 70-80%. Вся надія на молодь, але й вона на Сході України демонструє дуже низькі показники внутрішньої територіальної мобільності.

Одна з причин полягає у транспортному сполученні. Точніше – у його обмеженості. Про це можуть довго говорити, наприклад, мешканці Приазов’я, які з війною взагалі залишилися у логістичному глухому куті. Щоб, скажімо, дістатися Костянтинівки, їм легше поїхати через Київ, ніж  областю. Не ліпша ситуація і на Луганщині, яка з сусідньою Донеччиною теж комунікує переважно через столицю. 

Не дивно, що відновлення низки потягів східного напрямку на новорічні свята тут зустріли на ура. Не забарилася і ще одна гарна новина: з 28 січня «Укрзалізниця» повертає до розкладу електропоїзд Костянтинівка – Харків. Як виявилося, цей маршрут також планували запустити до нового року, проте вийшла затримка.

Як повідомляє пресслужба компанії-перевізника, електропоїзд №7087/7088 відправлятиметься зі станції «Костянтинівка» о 05.35, а зі станції «Харків-Пасажирський» – о 15.55 (і прибуватиме до Костянтинівки о 20.45).

Електричка курсуватиме щодня, крім вівторка та середи. Це буде електропоїзд підвищеної комфортності, тому зупинятися він буде тільки на деяких станціях: Дружківка, Краматорськ, Славкурорт, Лиман, Святогірськ, Ізюм та Балаклія. 

Обнадійлива новина і з Луганської області: тут розпочали працювати над запуском тролейбусного маршруту між Сєвєродонецьком, Лисичанськом та, можливо, Рубіжним. 

Ідея міжміського тролейбуса, який з’єднає Лисичанськ з Сєвєродонецьком, існує не один рік. Наразі, говорячи про плани на 2021-й, голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай запевнив, що це цілком може бути реалізовано. «Після прорахунків зможу сказати, на скільки розрахований цей проєкт, і коли ми зможемо його почати», – повідомив глава області і додав, що наприкінці січня поїде презентувати свої плани до Києва.

Михайло БУНТЮК/Громада Схід №1(34) 2021