Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
28.06.2020
Фото – Антоніна БОРОДІНА

Антоніна БОРОДІНА родом з Торецька. Вчилася і працювала у Донецьку, потім у Києві. Торік повернулася до малої батьківщини, щоб у Торецьку розвивати бізнес. Зараз Антоніна шиє одяг для спортсменів і танцівників. Її дизайнерські костюми купують в Україні і за кордоном.

Щоб навчитися шити, Антоніна пішла до Київського вищого професійного училища швейної справи. У столиці й заснувала майстерню, де почала виготовляти костюми на замовлення.

 Я завжди любила шити і вишивати, – каже дизайнерка. – Перші костюми шила собі, коли записалася на танці. Потім їх побачили інші люди і почали замовляти, з того й почалася моя справа. Я побачила, що це перспективний напрямок.

Перших клієнтів шукала на чемпіонатах з бальних танців, їздила з показами до Швейцарії та Кіпру. Додому завжди привозила купу контактів і нових замовлень на костюми.

Оренда виробничих приміщень у Києві коштує дорого, тож Антоніна вирішила «розгорнутися» вдома. Повернувшись до Донеччини, підприємниця створила власний сайт зі своїми роботами, щоб отримувати клієнтів онлайн. Одразу пішли замовлення з Краматорська, Дружківки, почали звертатися з різних танцювальних колективів. Наразі дизайнерка успішно напрацьовує базу постійних клієнтів.

За її словами, на створення костюму витрачає від двох днів до двох тижнів. Вартість залежить від побажань і бюджету клієнта. Найдорожчі костюми – ті, що виконані у східному стилі, один такий може коштувати близько 600 євро. Базовий костюм коштує недорого, дорого прикрасити його декором. Розшиті стразами, камінням, бісером, прикрашені вишивкою костюми Антоніни існують в одному екземплярі. В її практиці були шовкографія у японському стилі, розпис і люневільська вишивка у стародавньому французькому стилі. На чемпіонатах така унікальність учасників дуже цінується. 

Костюми замовляють клієнти з України і з-за кордону – там вони коштують значно дорожче. Одна підприємниця пропонувала мені шити костюми і продавати у Німеччині під її брендом, але я відмовилася – буду розвивати власний, – ділиться Антоніна. 

Взимку 2020 року за порадою знайомої журналістки підприємниця взяла участь у міжнародному конкурсі дизайну та моди Frankfurt Style Award, який проводився у Німеччині. Робота Антоніни під назвою «Вугілля» пройшла до півфіналу і стала однією з шістдесятьох кращих.

Мій батько працював у шахті. Пам’ятаю, коли він навіть трохи затримувався на роботі, я дуже переживала, тому для мене це важлива тема, – розповідає дизайнерка. – А ще я боляче переживала початок військових дій на Донеччині. На той момент я жила у Києві, дуже хвилювалася за рідних. Через такі сильні почуття я і створила образ «Вугілля», образ у чорному вбранні. За мою роботу проголосувало багато людей, жаль, до фіналу вона не дійшла.

Наразі Антоніна Бородіна очікує завершення карантину і відновлення суспільних активностей, під час яких вона знайомиться з людьми і отримує нових клієнтів. А поки мріє відкрити у Торецьку шоурум, шукає приміщення для свого цеху і талановитих людей, які разом з нею готові створювати дизайнерський одяг для спортсменів.

Наталя ДОНЕЦЬКА/Громада Схід 11(20) 2020