Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
21.09.2020

Помилки у трудових книжках, на жаль, трапляються часто. Одна пропущена буква в імені – і чоловік 35 років потому ледь не втратив пенсію.

У 60 років житель села Нікольське Валладдін Зуфарович почав збирати документи, необхідні для оформлення пенсії за віком. Однак у трудовій книжці радянського зразка виявив помилку: на першій сторінці його ім’я вказано російською як «Валаддин» замість «Валладдин». Це дуже збентежило чоловіка, адже у разі відмови управління ПФУ зарахувати стаж з трудової книжки йому доведеться працювати ще принаймні три роки, аби вийти на пенсію за віком. Чоловік є постійним клієнтом відділу «Нікольське бюро правової допомоги» Маріупольського центру безоплатної вторинної правової допомоги, тож звернувся до юристів за допомогою ще до того, як почалися проблеми.

Фахівчиня Марія Комарова допомогла йому скласти письмове звернення до управління ПФУ щодо врахування стажу, зазначеного в трудовій книжці. Передчуття підтвердилися. Управління ПФУ відмовилося врахувати чотири роки стажу через те, що зазначене у трудовій книжці ім’я не відповідало імені у паспорті громадянина України. Запис з помилкою було зроблено за радянських часів, архівні дані не збереглися, виправити помилку не представлялося можливим через відсутність законодавчого регулювання такого питання.

Єдиний вихід – звернення до суду. Юристка підготувала відповідний позов, до якого долучила документи, що підтверджували факт належності трудової книжки з іменем «Валаддин» саме Валладдіну Зуфаровичу. У порядку окремого провадження суд задовольнив позов. Так чоловік підтвердив свій стаж і тепер упевнено може звертатися до управління ПФУ для оформлення пенсії за віком.

Марія КОМАРОВА, юристка БВПД: – Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників визначено, що виправляти записи в трудовій книжці можуть виключно роботодавці, які власне і припустилися помилки. У зв’язку з тим, що підприємства вже не існує, виправити запис можливо тільки через суд. У позовній заяві про встановлення факту, що має юридичне значення, необхідно зазначити, який саме факт необхідно встановити та з якою метою, а також надати докази, які можуть підтвердити цей факт. У даному випадку це може бути свідоцтво про шлюб, паспорт, посвідчення тощо.