Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
28.06.2020
Фото: Ірина Горбасьова

Пані Алла родом з окупованої Горлівки, вимушена була переїхати до Маріуполя через війну та страх за своє життя. «Все ж ближче до рідного дому», – каже. Певний час вона працювала санітаркою та молодшою медсестрою, розраховувала на встановлення пільгової пенсії за віком, але отримала відмову, ще й зменшення трудового стажу.

Коли при досягненні пенсійного віку жінка звернулася до Пенсійного фонду у Маріуполі, їй відповіли, що одна з наданих довідок, яка підтверджують пільговий стаж, не є чинною, бо видана лікарнею, яка знаходиться на тимчасово окупованій території. 

За рекомендацією сусідки, пані Алла вирішила звернутись за допомогою до Маріупольського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД).

Як виявилося, саме з питань відмови Пенсійного фонду у призначені пільгової пенсії переселенці звертаються досить часто. І все через неприйняття довідок з тимчасово окупованих територій. Тож юристка центру Альона Данилевська, узгодивши правову позицію, підготувала позов до суду про визнання протиправним та скасування рішення Пенсійного фонду про відмову в призначенні пенсії за віком за Списком №2 зі зменшенням пенсійного віку та зобов`язання повторно розглянути заяву.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду відмова Пенсійного фонду була визнана неправомірною та такою, що підлягає скасуванню. Тепер Пенсійний фонд зобов’язаний повторно розглянути заяву пані Алли, зарахувавши до пільгового стажу за Списком №2 періоди роботи на посаді санітарки та молодшої медсестри. 

 

Нагадуємо, що отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна за безоплатним телефоном системи БВПД 0 800 213 103.

 

Альона ДАНИЛЕВСЬКА, юристка Маріупольського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги:

– Для отримання пільгової пенсії за віком внутрішньо переміщеним особам необхідно досягти пенсійного віку та мати пільговий стаж. При зверненні до органів Пенсійного фонду надати трудову книжку з відповідними записами, а у разі її відсутності або відповідних записів в ній, надати додаткові уточнюючі довідки (накази, виписки, тощо).

Щодо довідок, виданих на тимчасово окупованій території – неприйняття їх через неможливість здійснення перевірки достовірності органами Пенсійного фонду України порушує право внутрішньо переміщених осіб на соціальне забезпечення. Тому у разі отримання відмови необхідно одразу звертатись до суду.