Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
29.11.2020

Колись під час вагітності Ганна не змогла придбати собі потрібний одяг. Тоді і з’явилася ідея спеціалізованої крамниці, де можна зібрати пакет необхідних речей для пологів, одяг для вагітних, дітей до трьох років, набори для хрестин.

– Одяг для вагітної дуже важливий. Адже, якщо комфортно жінці, буде добре почуватися її немовля. Я сама шукала під час вагітності білизну, сукню, а їх не було у моєму місті. Тож сім років тому вирішила відкрити такий магазин. Зараз маю дві торгові точки, до мене їдуть не лише жителі Сєвєродонецька, а й сусідніх міст і сіл Луганщини. Я пропоную великий асортимент за невелику ціну, тому що працюю безпосередньо з постачальниками. До речі, всі товари у мене від українських виробників, – розповідає підприємниця.

Каже, що ситуації бувають різні, інколи вночі можуть зателефонувати, аби запитати про потрібну річ. Одного разу пакет для породіллі зібрали за 10 хвилин. Втім, зазвичай батьки приходять завчасно – обрати колір сорочечок, білизну для дитячого ліжка, візочки. Хтось придивляється до майбутніх покупок на сторінках у соцмережах, які дуже допомогли Ганні утримати продажі під час карантину.

Цими днями Ганна Кравченко підписала угоду з Міністерством соціальної політики України щодо формування пакунків малюка. Наразі вона єдина підприємниця на Луганщині, з ким міністерство уклало таку угоду. Раніше «бебі-бокси» з необхідними малюкам речами видавали жінкам після пологів, зараз цю послугу держава монетизувала – готові набори замінили грошима, аби батьки могли самотужки обирати найкраще.

– Пакунок малюка – це набір для немовляти, який батьки можуть зібрати у моїй крамниці на отримані від держави 5 тисяч гривень, – пояснює Ганна. – Цю угоду вважаю своєю перемогою, виходом на новий рівень розвитку. Незабаром на сайт Мінсоцполітики додадуть мої дані до переліку підприємців, які можуть пропонувати пакунок малюка. Тож сподіваюся, що буду отримувати більше замовлень.

Задля подальшого розвитку своєї справи підприємниця бере участь у проєкті USAID з менторської підтримки малого бізнесу Сходу України. З вересня активно ділиться досвідом з іншими учасницями цієї програми та отримує поради менторки USAID щодо того, як стратегічно планувати бізнес, поводитися з найманими працівниками, вести фінансові документи тощо.

Ганна мріє про дитячий розвивальний центр, у якому готуватиме малюків до школи. А у найближчих її планах – записати відеокурс з порадами для жінок, як правильно обрати білизну у період вагітності, на що варто звертати увагу.

Дмитро СТЕПОВИЙ/Громада 22(31) 2020