Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
14.11.2020

Кореспондентка “ГРОМАДИ Схід” Лілія УДОДЕНКО провела опитування серед селян Станично-Луганського району Луганщини.

Виявилося, що більшість людей не знає про те, що з 1 серпня вони можуть вільно обирати постачальника газу будь-де в Україні. Решта селян впевнена у тому, що на території Луганщини існує лише один постачальник і змінити його неможливо. Угоди з ним вони уклали ще влітку, вважають, що далі питання газопостачання будуть вирішуватися автоматично.

“З висновку можна сказати лише одне – питання із вільної зміни постачальника потребує широкого висвітлення, аби люди були поінформовані і мали змогу обирати”, – підсумовує наша громадська кореспондентка.

Тож найближчим часом у “ГРОМАДІ Схід” – великий матеріал про газ.

 

Надія:

– Я навіть не чула про таке. Взагалі питання газу дуже наболіле, особливо я розумію, як важко літнім людям. Якби я знала, що можу змінити постачальника, як і за якою ціною, то звісно користувалася б цим. Стосовно процесу, то варто попіклуватися про стареньких, адже у них немає інтернету, та й телебачення не у всіх є. Найпростіший спосіб – розповісти про це у газеті, або якби на пошті про це казали.

 

 

Едуард:

– У мене є інтернет, і я читав про те, що це можливо. Так, це цікаво і, в принципі, навіть добре. Але я розумію, що це не швидкий процес, потім потрібно розбиратися з документами, переоформленням. На це у мене зовсім немає часу. Якби процес був швидким, то інша справа.

 

 

 

Світлана:

– Угоди із своїм постачальником я укладала ще влітку. Про те, що я можу обирати постачальника вільно, навіть не чула. Просто сплачую за газ, як і раніше. Думаю, що такі нововведення зовсім не про нашу місцевість, адже тут тільки один постачальник.

 

 

 

Володимир:

– Я не знав, що тепер можна обирати постачальника самому. Але, якщо все і так, то у нас такого точно не буде. Дуже багато нюансів. І справа не у переоформленні документів, а тому, що тут, у нашій зоні, має доступ до нас лише один постачальник з району.

 

 

 

Галина іванівна:

– У мене є телебачення вдома, ще газети читаю. Але от про таке там не розповідали. Все наче навмисно, щоб люди більше сплачували. Чому ніхто не думає, з чого стареньким платити? Пенсії маленькі, а ціни за комунальні великі. Якби мені пояснили, що потрібно робити, аби сплачувати менше, то я б спробувала.