Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
08.03.2021

Розпочати бізнес можна навіть у власній кухні, перетворивши її на лабораторію,   впевнена Ксенія ШЕХОВЦОВА з селища Новоайдару на Луганщині. Вже кілька років вона створює з мила казкові фігурки, привабливі «десерти» та букети із витонченими квітками.

ВІД ДІЄТИ ДО БУКЕТА

Молодій мамі кортіло не просто сидіти вдома у декреті, а якось розвиватися. Тож шукала заняття для душі – виготовляла іграшки із фетру та вироби із глини, допоки не побачила в інтернеті, як можна зварити мило самотужки. Почала не одразу: знадобився час, щоб повірити у власні сили.

— Рік я просто спостерігала, вчилася і думала, що у мене таке точно не вийде. Потім відкинула сумніви і вирішила спробувати. Замовила невеликий набір для початківців, а далі не змогла зупинитися. І ще й досі вдосконалюю майстерність.

Світлини своїх перших робіт Ксенія виклала у фейсбуці. Хотіла просто поділитися з друзями, натомість отримала безліч замовлень. До такої реакції вона була не готова, але не розгубилася.

— Напередодні новорічних свят у мене був рекорд із замовлення мила-мандаринки, майже 300 одиниць. Я ще ніколи не створювала мила у такій великій кількості. Хвилювалася, що фізично не встигну вчасно так багато зробити і підведу людей. Виготовляла ці мандаринки навіть вночі, тож все встигла.

Ідея створення неїстівних, але спокусливих десертів з мила виникла, коли Ксенія була на дієті. Так з’явилися мило-тістечко, мило-морозиво і навіть цукерки, які не відрізнити від справжніх. Всі деталі десертів вона виготовляє окремо, від ягідок малини до яскравих крапельок. 

Дітям дуже подобаються мильні іграшки для купання – тут і рожеві свинки, і різнокольорові бички, і квіточки. 

Але найбільше Ксенія полюбляє створювати мильні букети. На виготовлення однієї квітки потрібно 30 хвилин, а потім ще дві години, аби оформити квітки у композицію. 

— Люди купують квіти з мила як декор для домівки чи на подарунок, який точно здивує. Термін придатності мильних букетів становить 5 років. Далі мило покривається пилом та втрачає аромат. 

СПРОБУЙ САМ

Замість фабрики – власна кухня, замість штамповки – індивідуальний підхід та творчість. Виготовити мило вдома можна кількома способами, головне – не схибити з основою. Зварити мильну основу самостійно дуже важко, тут потрібні знання з хімії, дотримання точних пропорцій – будь-яка помилка є неприпустимою. Значно легше створювати мило з готової промислової основи. Вони бувають різні: прозорі та білі, з ароматами і доповненнями та без. Існують й косметичні основи з додаванням ефірних олій, а також з парфумованими ароматизаторами.

З формами також не все просто. Силіконові або пластикові, форми є звичайні – для простих фігурок, а є преміум – значно дорожчі,  вироби тоді виглядають як 3D моделі, дуже реалістично. Для створення мила знадобиться ще скляний термостійкий посуд, палички для розмішування і… спирт. У процесі миловаріння його використовують перед вирішальним етапом – литті у форму. При нагріванні мильна основа вкривається бульбашками, і треба її ледь скропити спиртом, аби бульбашки зникли – так мило отримує гладку поверхню. 

Для фарбування основи використовують барвники. Вони бувають мігруючими та немігруючими. Перші можуть плавно поєднуватися з різними кольорами, а немігруючі використовують для створення яскравого однотонного кольору або вкраплень. 

— Можливо, перші вироби не будуть вам подобатися, але з часом і практикою ви віднайдете свою унікальну рецептуру та секрети. Мої перші шматочки мила були не такого кольору, як хотілося. Головне, не засмучуватися і більше практикуватися, – радить Ксенія.

У ПОШУКАХ СЕНСІВ І МРІЙ

Миловаріння стало для дівчини не просто заняттям і способом заробітку, а ще й арт-терапією. Це заняття розвиває уяву та заспокоює, що особливо важливо у декреті, коли жінка потребує релаксу, але не має можливості залишити малечу і відвідати цікавий захід або зустрітися з друзями. До речі, коли дитина підросте, миловарінням можна займатися з нею разом, аби навчити її втілювати у реальність власну фантазію. 

Наразі Ксенія вчиться створювати натуральне мило із використанням цілющих трав. До цього підходить серйозно, тому не поспішає. Оскільки миловаріння для неї розкривається методом спроб і помилок, то найкращий помічник в цьому – досвід.

— Виготовляти повністю натуральне мило набагато складніше. Потрібно добре орієнтуватися в травах, їхніх властивостях, пропорціях, знати, для чого вони потрібні. Тут вже необхідно вивчати косметологію. Вірю, що скоро буду створювати і таке мило, адже клієнти вже давно цікавляться. 

Ще Ксенія Шеховцова вірить, що миловаріння в її житті тепер надовго. Тому організувала доставку по всій Україні і планує найняти реалізатора, щоб допомагав поширювати її продукцію у подарункових магазинах. А надалі мріє про відкриття власної крамниці із авторським милом. 

Напевне, і це їй вдасться. Адже успіх не приходить – це ми поступово прямуємо до нього. І того, хто вже подолав добру половину кроків, навряд чи на цьому шляху можна зупинити.

Лілія УДОДЕНКО/Громада Схід №4 (37) 2021