Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
02.11.2020

Торецька громадська організація «Твоє нове місто» надає виїзну правову допомогу у прифронтових селах Донеччини. З 17 вересня по 9 листопада юристи організації безоплатно консультують жителів понад 20 населених пунктів Костянтинівської, Бахмутської та Ясинуватської територіальних громад.

Спочатку планувалося, що пакет послуг мобільного офісу «Швидкої правової допомоги» отримають жителі 24 сіл та селищ. Проте мешканці інших сіл теж звертаються по допомогу. Сигнал «Не проїдьте повз!» був почутий, і юристи не залишили без уваги також Новоселівку та Диліївку, які не входили до запланованого переліку.

Виїзні сесії громадські юристи проводять у приміщеннях селищних рад, шкіл, а інколи просто посеред вулиці, як от у Пантелеймонівці.

В деяких селах живуть лише 20-30 людей. Вони вже й не пам’ятають, коли до них приїжджали представники органів влади чи державних служб, тих же мобільних ЦНАПів. Турбують селян переважно проблеми соціальних виплат та пенсійного забезпечення, питання майнового характеру (спадкування, передача права власності земельної ділянки, приватизація житла), процеси подання судових позовів.

У складі мобільного офісу ГО «Твоє нове місто», яким керує відомий у Торецьку активіст Володимир Єлець – юристи Євген Федорічев та Світлана Казакова. Вони надають інформацію стосовно законодавства, консультують щодо правових аспектів у конкретних випадках, роздруковують, копіюють та сканують документи, допомагають складати судові позови.

Також представники проєкту намагаються допомогти селянам у розв’язанні проблем неправового характеру: доступу до транспортного забезпечення та медицини, права на питну воду, вивозу сміття тощо. Пишуть звернення до ВЦА з описом ситуації, просять налагодити комунікацію з громадами, які почуваються покинутими.

Проєкт «Швидка правова допомога» реалізується не лише у Донецькій області, а й у Луганській за програмою малих грантів, яка адмініструється ICAP Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Дмитро ЛЕЩУК/Громада Схід №20(29) 2020