Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
06.06.2020

Під час карантину гуманітарним місіям довелося працювати у незвичних, майже екстремальних умовах. Наразі вони підбивають підсумки та готуються до нових завдань.

Працівники благодійного фонду «Карітас Маріуполь» швидко звикли до свого нового вигляду у захисних костюмах, рукавичках та масках – ну наче космонавти. Адже часу на власні незручності не було, карантин вимагав чіткої та спланованої оперативної роботи.

По-перше, прифронтові села, як і раніше, чекали на адресну допомогу з доставки медикаментів, а також надання послуг домашньої опіки. Медичні працівники організації вирушали до сіл, аби розвезти ліки, забезпечити індивідуальний захист та провести температурний скринінг опікунів та підопічних. А онлайн селян підтримував психолог – вчив боротися з панікою та синдромом емоційного вигорання.

Громади Мирного, Свободного, Миколаївки, Новоселівки, Чермалика, Новогнатівки, Орловського, Донського за допомогою фасілітаторів проєкту «Простір підтримки» змогли самоорганізуватися для реагування на коронавірус і пошили для нужденних 3,5 тисячі захисних масок. 

По-друге, у зв’язку із погіршенням фінансового стану людей суттєво зросла кількість звернень по допомогу. Тож за підтримки Гуманітарного Фонду Для України та БФ «Карітас Україна» роздали 550 продуктових та 80 гігієнічних наборів для найуразливіших категорій населення сіл та селищ буферної зони. 

Підгодували, до речі, і студентів. У співпраці з Metro Cash@Carry доставили харчові набори для переселенців Приазовського державного технічного університету, які через карантин не змогли дістатися до батьків та опинилися в безвихідній ситуації. Відбір маріупольців, котрі також потребували підтримки, відбувся за допомогою патрульної поліції.

26 грантових заявок було затверджено саме під час карантину, тож селяни матимуть кошти від «Карітас Маріуполь» на реалізацію соціально важливих для громад проєктів. Також у громадах було проведено моніторинг постачання необхідних продуктів харчування та медикаментів, щоби у випадку їхньої нестачі бути готовими допомогти забезпечити базові потреби людей.

По-третє, розпочалася підготовка до імовірної другої хвилі епідемії. Людям буде ще важче її витримати, бо гроші закінчуються. Тому у межах проєкту «Зміцнення соціальної згуртованості» стартувала онлайн бізнес-школа, де навчать заробляти. 

А у червні, до речі, почне роботу онлайн дитячий табір – тож батькам доведеться конкурувати з дітьми за комп’ютер. В дистанційний режим переведені інші дитячі активності, збирати багато дітей в одному місці було б вкрай невідповідально.

Є ще багато пунктів, за якими триває робота, адже «Карітас Маріуполь» працює над 9 проєктами у селах буферної зони від Маріуполя до Авдіївки. До них залучені 69 фахівців і не менше волонтерів.

О. Ростислав СПРИНЮК, директор Благодійного фонду «Карітас Маріуполь»:

Звісна річ, робота трансформувалася. Найважче було пристосовуватися до нових реалій першого тижня, потім звикли. Більшість спеціалістів почали працювати в онлайн-режимі, проте це ніяким чином не вплинуло на якість нашої роботи. Тож вже маємо досвід і чимало напрацювань, які будемо вдосконалювати. Восени нам обіцяють другу хвилю пандемії – активно готуємося, розробляємо план роботи. Вже шукаємо міжнародних партнерів, щоб надавати допомогу людям в умовах економічної кризи. По життю я – оптиміст, проте ліпше готуватися до найгіршого, навіть якщо його не буде, аніж бути непідготовленим, коли біда настане.

 

 

 

 

Юлія ЧЕБРЕЦЬ/Громада Схід №10(19)