З липня 2021 року редакція «ГРОМАДИ Схід» реалізує проєкт «Сприяння незалежній журналістиці Донбасу», спрямований на навчання журналістів-початківців з числа активних амбасадорів локальних спільнот Донецької та Луганської областей.
Власне, дистанційну медіашколу редакція започаткувала ще півтори року тому. Її діяльність полягала у консультуванні громадських кореспондентів щодо обирання тем і складання текстів. Фахові журналісти робили це «про боно» – тобто, безоплатно. Охопити велику кількість авторів у такий волонтерський спосіб було складно. Реалізувати системний підхід до навчання локальних журналістів стало можливим через перемогу у грантовому конкурсі американського Національного Фонду Підтримки Демократії (NED).
Новий проєкт розрахований на 9 місяців і передбачає два напрямки:
1) дистанційна підтримка менторів-журналістів зі складання текстів
2) виїздні тренінги-інтенсиви для 20 слухачів
Головна мета проєкту – аби потенційні автори та авторки отримали той рівень журналістської майстерності, який дозволив би їм сміливо писати не лише для «ГРОМАДИ Схід», а й для «великих» українських ЗМІ. Тож результатом проєкту мають стати статті, написані слухачами відповідно редакційній політиці різних видань, з дотриманням журналістських стандартів, журналістської етики тощо.
Перший тренінговий модуль заплановано на 1-3 жовтня у етнографічному комплексі «Українське село» під Києвом. Всі витрати учасників (проїзд, проживання, харчування) компенсуються.
А от робота менторів вже почалася. Протягом проєкту фахові журналістки Олена Самойленко та Тетяна Строй (ГО «Донецький прес-клуб», Київ) будуть щомісяця проводити навчальні вебінари і супроводжувати учасників проєкту, надаючи індивідуальні консультації.
Наразі відбувається відбір та анкетування потенційних учасників проєкту. Запрошення до участі розповсюджені по багатьох впливових пабліках у соцмережах, заявки вже отримані від 18 людей.