Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
19.12.2021

Різдвяна історія – це такий традиційний літературний жанр, коли опис тяжкої скрути закінчується хепі-ендом. Так це ж насправді історія про жінку та її шістьох дітей з села Павленкового Білолуцької громади на Луганщині!

Лихо у багатодітній родині Коваленків трапилося влітку 2021 року: вщент згоріла хата. На щастя, у той момент Коваленки були у гостях, тому самі не постраждали. Але втратили дах над головою, документи, гроші… 

Марина Коваленко виросла без батьків під опікою дідуся у селі Лимані Старобільського району. У Павленковому оселилася після одруження, народила чоловікові шістьох дітей. Відсутність роботи у рідному селі змусила Андрія поїхати на заробітки до Харкова. Час від часу він передає родині невеличкі гроші, їх не вистачає, адже сама Марина зараз у декретній відпустці – найменшому сину два роки. На 4 200 гривень державної допомоги багатодітній родині шістьох дітей не нагодуєш, а про придбання або оренду житла годі й мріяти.

– Втративши домівку, ми якийсь час мешкали у родичів чоловіка, – розповідає Марина. – Проте побутові умови були неприйнятними, аби ростити дітей здоровими. А по допомогу звертатися соромилася. Та й боялася, що соціальні служби можуть забрати дітей. 

Жителі Білолуцької громади з перших днів почали ділитися з погорільцями хто речами, хто продуктами. Але було очевидним, що такої підтримки замало. Щоб привернути більше уваги, місцевий волонтер Олексій Снєгірьов розповсюдив на своєму ютуб-каналі та у фейсбуці заклики про допомогу багатодітній родині. Ось на відео малеча Коваленків розповідає, які подарунки вони хотіли б отримати від Святого Миколая: велосипед, машинку, ляльку… А ось що просить мама Марина: «Відра потрібні, щоб воду гріти, та сокира, щоб дрова рубати».

Люди відгукнулися з усієї України. Прислів’я «з миру по нитці – голому сорочка» спрацювало на сто відсотків. Родині Коваленків наразі допомагають безліч простих українців, бізнес, соціальна служба, місцева влада. 

Будинок, який перебував на балансі селищної ради як незатребувана спадщина, депутати вирішили надати Коваленкам одноголосно. Деякі з місцевих жителів подарували меблі і посуд, досі триває збір одягу, взуття, шкільного приладдя для дітей.

– Наші працівники з благоустрою побілили хату, відремонтували вентиляцію для опалення, привезли дрова, провели водопостачання з криниці, що у дворі, – повідомив селищний голова Іван Грачевцов. – Поки що відсутня каналізація, та це питання можна розв’язати не раніше весни. З дитсадка громади передали дитячі ліжка. Четверо дівчат-школярок отримують безоплатне харчування. 

Працівники місцевого лісництва, дізнавшись про ситуацію, виділили дрова і готуються навідати діток з подарунками і ялинкою, аби новорічні свята діти зустріли згідно з традиціями. Діти отримають у подарунок письмовий стіл для навчання. 

У відділенні соціального захисту населення наразі родині Коваленків оформлюють одноразову допомогу 10 000 гривень як погорільцям. А у Білолуцькому будинку культури провели благодійну акцію «Добро починається з тебе», спрямовану на привертання уваги до проблем людей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Люди приносили м’які іграшки, канцелярське приладдя, набори для творчості, розмальовки, конструктори, солодощі тощо. Оргкомітет розподілив їх між усіма потребуючими, адже у громаді зареєстровано аж 64 багатодітні сім’ї, а є ж ще сироти, діти з інвалідністю…

З небайдужості кожного і співчуття до іншого починається порятунок чийогось життя. А біда закінчується там, де з’являються людська доброта та щирість.

Альона КОЛОКОЛОВА/Громкор Громада Схід №20(53) 2021

Альона КОЛОКОЛОВА, авторка:

– Великий привіт всім читачам з селища міського типу Білолуцьк! Вітаю вас з Новим роком і Різдвом Христовим! Різним запам’ятається рік, що минає, але кожен новий день – це нова сторінка нашого життя. Давайте візьмемо у наступний рік лише приємні спогади і будемо відкривати для себе нові можливості та здійснювати найзаповітніші мрії. Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, добробуту, мира і любові!