Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
06.09.2020

«Приносьте. Чекаємо. Читаємо» – ви не уявляєте, як приємно чути від людей такі слова журналістам, розповсюдникам, операторам гарячої лінії газети «ГРОМАДА Схід». Навіть за рік роботи неможливо звикнути до того, що кожне наше слово оцінюють щонайменше 100 000 читачів.

Так, на початку вересня відзначаємо свій перший день народження – рівно рік тому на Донеччині було презентовано пілотне число газети. А поточне число «ГРОМАДИ Схід» – вже третє, яке розповсюджується також і на Луганщині.

Що ми відчуваємо? Гордість – «ГРОМАДА Схід» стала єдиним регулярним друкованим виданням Сходу України, яке попри будь-які обставини два рази на місяць потрапляє до свого читача у найвіддаленіших селах на лінії розмежування. Щиру подяку – всім, хто залучається, допомагає, комунікує, ділиться корисними контактами та цікавими темами. Відповідальність – довіра людей спонукає до вдосконалення.

Які підсумки можемо підбити? Наші читачі оцінюють приклади позитивних змін, порівнюють досвід своїх громад з сусідами, дізнаються про законодавчі зміни, культурну та історичну спадщину рідного краю, ставлять питання і отримують на них не тільки відповіді, а й супровід у їхньому розв’язанні. Отже, газета вправно виконує усі заплановані функції. Вона інформує, консультує, дає можливість заробляти – для нашого регіону це вкрай важливо. З початку проєкту створено понад 70 робочих місць, з них 12 – постійні, решта – тимчасові. В рамках активності з працевлаштування селян як розповсюдників газети чи громадських кореспондентів задіяні 26 людей у Донецькій області та 17 – у Луганській.

Також важливим є співробітництво з Державним архівом Донецької області (Костянтинівка). За угодою кожний примірник нашого видання формує газетний фонд, якій буде зберігатися довічно. Оскільки «ГРОМАДА Схід» – єдине періодичне видання, з яким наразі укладено таку угоду, вивчати сучасну історію Донеччини нащадки будуть саме за нашими публікаціями. Аналогічну роботу розгортаємо і на Луганщині.

Що плануємо? Аби українське слово і надалі доходило до тих, хто його найбільше потребує, редакція прагне продовжити свою справу і по завершенню двох років, на які розрахований проєкт. Працюємо над цим.

Хто нас підтримує? Редакція зібрала відгуки та листи підтримки на адресу «ГРОМАДИ Схід» від усіх цільових аудиторій. Авжеж, не в останню чергу нас цікавить оцінка професійної журналістської спільноти – і ми отримали таку від Інституту демократії імені Пилипа Орлика (Київ):

– Раді констатувати, що у прифронтових районах Донецької та Луганської областей є медіа, яке з першого дня свого існування має високий рівень якості і постійно вдосконалюється. «ГРОМАДА Схід» – приклад сучасного конвергентного видання, якого дуже не вистачало мешканцям Сходу України, особливо в останні роки, коли триває війна і припинили виходити в світ авторитетні регіональні видання на кшталт газет «Донбасс» чи «Донеччина». Особливої уваги заслуговує той факт, що «ГРОМАДА Схід» створюється українською мовою, має сучасний яскравий дизайн, привабливі, але у той же час не кричущі заголовки і – головне – відповідає на питання своїх читачів.

Готовий і надалі співпрацювати з газетою наш інформаційний партнер «Донецький прес-клуб» (Київ), який вже багато допомагає – зокрема, надає менторів для дистанційної медіашколи для сільських кореспондентів:

– Готові поширювати ексклюзивний контент видання базою прес-клубу (це понад 200 адрес регіональних та національних медіа, громадських організацій та органів влади), організовувати тренінги з медіаграмотності, підтримувати інші заходи, які забезпечуватимуть інформаційні потреби селян та будуть спрямовані на демократичний та економічний розвиток прифронтових громад.

Офіційну підтримку висловлюють і органи влади, які змогли оцінити рік роботи газети та ефективність її співпраці з держструктурами. Маємо схвальну реакцію від Донецької облдержадміністрації, Об’єднаного центру військово-цивільного співробітництва штабу ООС, Ясинуватської РДА та райради, Красногорівської сільради, Зайцівської ВЦА, Новгородської селищної ради, сіл Бахмутського району, селищ Торецької ВЦА тощо.

До речі, представник газети є членом робочої групи проєкту зі створення інноваційного поліфункціонального культурного центру у Іллінівській сільській ОТГ, тож можемо вважати, що безпосередньо, разом із владою, долучаємося до реформ на селі:

– Нам важливо, що хід реформ децентралізації висвітлюється у матеріалах видання, яке інформує громадськість про головні її аспекти, переваги, досягнення. Так само, як і дає конструктивну критичну думку щодо дій місцевої влади.

Маємо подяку також від громадських ініціатив. Серед них – ГО «Україна можливостей» (селище Сурове):

 – Співпраця із вашою редакцією дозволила подивитись на діяльність нашої команди з точки зору «журналістики рішень». Це був цікавий досвід, який обов`язково має тривати й надалі.

Авжеж, особливо нас цікавить зворотний зв’язок з селянами, адже саме для них створено газету. Ми тішимося їхніми відгуками та коментарями на фейсбук-сторінці газети, а що вже казати про написані власноруч паперові листи, які надійшли, зокрема, від жителів сіл Озарянівка та Зеленопілля:

– Читаю вашу газету постійно. Подобається, як описують життя людей у сірій зоні, історії людей, які досягають успіхів, не дивлячись на непрості часи. 

– Дуже вдячна за вашу газету. Читаю її всю, усі рубрики. А ще я пенсіонерка і дуже добре, що газета безоплатна у наш нелегкий час. У ній люди розповідають про своє життя у нелегку годину. Завжди чекаємо на наступний номер.

– Дякую за газету. Дуже хороша. Читаю все.

– Мені подобається читати вашу газету, особливо новини про сільське життя.

І це лише кілька цитат з письмових повідомлень. Отже, з такою підтримкою впевнено дивимося у майбутнє і сподіваємося – ДАЛІ БУДЕ…

Лілія АНДРУСИК/Громада Схід 2020

 

Марина РОЗУМНА:

– Газету читаю. Інформації, на мою думку, цілком достатньо. А головне, що можна багато нового дізнатися і подивитися, хто і чим живе в інших селищах. Може, навіть щось корисне перейняти.

 

 

 

 

 

 

 

 

Наталія АНІСІМОВА:

– Дуже подобається рубрика «Консультації юриста». І ще читаю кулінарну рубрику, там завжди є рецепти якихось національних страв. Не факт, що я буду все це готувати, але читаю з інтересом. Рубрика цікава ще тим, що там стільки нових слів – це для мене як посібник з української мови.

 

 

 

 

 

 

Світлана СЕРЕДА:

– У газеті багато корисної інформації. Виявляється, є служби, про існування яких ми навіть не знали. А тут все є. Як мінімум зателефонувати і розповісти про свою проблему люди мають можливість. Цікаво читати про життя в інших селах, особливо, якщо це наші сусіди. Мені подобається читати про гранти, про те, як люди себе реалізували, чим зайнялися. Зараз, дивлюся, ви почали і з Луганщини інформацію давати, це добре. У мене майже всі родичі живуть у Луганській області, тож хочеться знати, як там справи.

 

 

 

 

 

Тетяна ШАРАМБАЙ:

– Читаємо. Дізнаємося про життя сусідів, кросворди розгадуємо. Корисної інформації багато, консультації фахівців. Багато цікавого.