Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
09.08.2020
Фото: Євген Сосновський

Людиною, якій довіряє усе місто, у Маріуполі виявився… очільник патрульної поліції. Звістка про його можливе звільнення від посади викликала таку тривогу, що лист на його підтримку за пару днів підписали більше 700 фізичних осіб та організацій. 

Такого Україна ще не бачила! Волонтери, активісти, підприємці, депутати, священнослужителі, військовослужбовці, медики, вчителі, пенсіонери, студенти – за начальника Патрульної поліції Донецької області Михайла Вершиніна вступилися знайомі і незнайомі з ним люди різного віку, професій і політичних вподобань.

Жоден поліціант в історії України не отримував, мабуть, стільки добрих слів на свою адресу. «Завдяки таким людям патрульна поліція не перетворюється на ДАІ», «Маріуполь – єдине місто України, де реформа патрульної поліції спрацювала. Виключно завдяки особистим рисам того, хто її очолив. Мужність та чесність – це про Михайла», «Ми, маріупольці, були впевнені у тому, що ми в безпеці, що на нас не буде жодного тиску «по дзвінку», «Волонтери та громадські активісти самі проводили відбір до лав патрульної поліції», «Михайло – захисник і взірець для нашої молоді! Людина, яка змінює Україну на краще», «Він має величезну довіру. Завдяки йому велику довіру мають і маріупольські копи. Бо саме він прикладав і прикладає чимало зусиль для створення тієї самої «нової поліції», про яку так люблять казати її столичні керівники. Але, здається, комусь там у столиці він не дуже сподобався своєю чесністю та принциповістю», «Без нього не було б такої Патрульної поліції у Маріуполі та області. Службове розслідування має бути чесним і прозорим», – пишуть маріупольці у соцмережах.

Михайла Вершиніна було відсторонено від посади у липні на час розслідування щодо дій двох його підлеглих – їх гучно затримали за підозрою у покритті торгівлі наркотиками, викраденні людей і вимаганні коштів. 

Маріупольці вважають, що Вершинін не причетний особисто до цих злочинів, адже має «нульову толерантність до корупції». Через неофіційну інформацію, що Вершиніну готують наступника, вони бояться, що це спричинить розвал всієї щойно розбудованої ним системи – «бо він є цемент». Тому і склали лист на ім’я начальника Департаменту Патрульної поліції України Євгена Жукова.

«Саме завдяки старанням пана Вершиніна місто Маріуполь займає перше місце в Україні за рівнем довіри громади працівникам поліції, а рівень злочинності останні роки був найнижчим в країні, — йдеться у зверненні. —  З моменту його відсторонення ситуація в місті значно загострилася, вулиці міста стали більш небезпечними: підпали автівок, мінування, напади, ДТП та злочини на ґрунті ненависті. Вважаємо, що подібні дії дуже схожі на дискредитацію Патрульної поліції в регіоні з ризиком подальшої дестабілізації ситуації у прифронтовому місті, та ще й у передвиборчий період». 

До 2014 року Михайло Вершинін був підприємцем у Донецьку. Після окупації рідного міста пішов на фронт добровольцем. Воював у Донецькому аеропорту, брав участь у визволенні Маріуполя. У лавах патрульної поліції – з 2016 року.

Олександр БАБЕШКО/Громада Схід 14(23) 2020