Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
29.11.2020

Абоненти Донецької області, які не встигли скласти угоди з постачальником газу, не будуть відключені з 1 грудня

Читачі минулого числа газети вже ознайомлені з нюансами відкриття газового ринку для споживачів, а також з ситуацією, яка склалася на Донеччині – область опинилася під загрозою масового відключення газу. Нагадаємо, що «Донецькоблгаз» відмовився від діяльності з постачання газу і залишився лише оператором розподілу, тому з 1 жовтня всі без винятку абоненти Донеччини були переведені на «постачальника останньої надії» (ПОН). Оскільки термін дії ПОНу був обмежений терміном у 60 днів, населення мало до 30 листопада скласти угоди з будь-яким іншим постачальником, інакше облгаз готувався відрізати «безхазяйних» споживачів від мережі.

Так ось, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вирішила не допустити катастрофи і скасувати обмеження щодо терміну дії ПОНу. Остаточно питання буде розглянуто, коли це число «ГРОМАДИ Схід» вже друкуватиметься. Але саме таке «політичне» рішення залишається єдиним можливим з точки зору здорового глузду. Мільйони споживачів області через брак інформації все одно не встигли вчасно зреагувати на загрозу і довести до кінця процес укладання угод з постачальником.

Теоретично на ПОНі (наразі це «Нафтогаз України») тепер можна буде перебувати як завгодно довго, нічого ні з ким не укладаючи. Але слід пам’ятати, що ПОН може диктувати ціни, вищі за ринкові. Тому краще все ж таки не ігнорувати можливість вільного вибору постачальника і роздивитися цінові пропозиції усіх компаній. Знову нагадаємо, що такі пропозиції не пізніше 25 числа кожного місяця з’являються на спеціалізованих сайтах на кшталт ГАЗОТЕКА. Якщо обраний вами постачальник вас не влаштує, ви завжди зможете його змінити, уклавши угоду з іншим – саме так і працює ринок.

Наступна новина не така позитивна — з 1 січня подорожчає «газова» платіжка номер два за розподіл. Оскільки розподіл газу – це природна монополія, яка залишилася за облгазами, тут обирати ми не можемо. Тарифи встановлює також НКРЕКП, і вона планує суттєво їх підняти. Зокрема, багатостраждальні абоненти ПАТ «Донецькоблгаз» сплачуватимуть цьому оператору розподілу майже в півтора рази більше — 1,11 грн без ПДВ за 1 кубометр газу (1,332 грн з ПДВ) замість нинішніх 0,84 грн з ПДВ. 

Тариф АТ «Луганськгаз» становитиме 1,13 грн без ПДВ.

Також анонсовано зростання тарифів на електроенергію для побутових споживачів. Про це заявив в.о. міністра енергетики Юрій Бойко 26 листопада. За його словами, таке рішення «передбачатиме максимально збалансований та максимально м’який підхід».

Євген ТОПОР/Громада Схід 22(31) 2020