Громада Схід
Call-center,
Mariupol:

+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Call-center,
Kramatorsk:

+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
08.12.2019

«ГРОМАДА Схід» №7, 2019

Неля КОРНІЄНКО: перетворила хобі на бізнес

Неля Корнієнко з Донського Волноваського району створює  ексклюзивні речі за індивідуальними замовленнями та співпрацює з відомими українськими дизайнерами.

А розпочалося все з хобі – в’язання, якомуїї у дитинстві навчила мати. Наступні 17 років Неля мріяла про пов’язану із захопленням власну справу.

За необхідними знаннями пішла на тренінги та семінари з організації підприємництва у Волноваському центрі зайнятості. А для того, щоб написати якісний бізнес-план, за направленням центру пройшла курси підвищення кваліфікації «Фахівець з ефективності підприємництва», після чого отримала виплату одноразової допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. На отримані кошти придбала першу в’язальну машинку та пряжу.

Далі – більше. 2017 року Неля стала переможницею грантової програми для підприємців Донеччини «Український донецький куркуль» та отримала грант 180 000 грн. Підприємниця придбала ще три різні за функціоналом в’язальні машини та створила два робочих місця.

За тиждень її підприємство може виготовити від 4 до 15 речей з натуральної сировини – мохеру, бавовни, кашеміру, вовни мериноса.

Максим ЛЄСНЯК: щасливий робити те, що любить


Коли у жителя Волновахи Максима Лєсняка закінчився термін договору з БО «Я – Волноваха», де він працював менеджером, він звернувся до районного центру зайнятості та отримав консультації фахівців щодо організації підприємницької діяльності.

Завзятий та відповідальний, Максим завжди прагнув працювати на себе. Тож за направленням центру зайнятості пройшов онлайн-навчання від ДонНУ ім. Василя Стуса за напрямком «Фахівець з ефективності підприємництва» та згодом захистив бізнес-план «Надання послуг з валки і обрізки дерев».

Свою справу Максим Лєсняк започаткував 2017 року, коли отримав одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Сьогодні він – успішний підприємець, до якого звертаються за послугами з видалення хворих, небезпечних та незручно розташованих дерев.

 

Олексій КАСЯН: кує своє життя власноруч

«Сталевий бізнес» Олексія Касяна розгорнувся у селищі Новотроїцькому Волноваського району. Але успіх до підприємця прийшов не одразу. Що справжній його потенціал  розкриється у ковальстві, виявили через профорієнтаційне тестування фахівці районного центру зайнятості, куди Олексій прийшов 2017 року, залишившись без роботи.

За направленням центру він поїхав аж у Рівне, де навчався за спеціальністю «Коваль ручного кування». Вивчав основи ковальського зварювання металу, властивості металу під час кування і правки відповідних видів деталей, особливості режиму нагрівання сталі різних марок та принцип дії ковальського обладнання. За словами Олексія, саме під час навчання він зрозумів, що в житті немає нічого неможливого.

Найбільшим попитом серед виробів Олексія Касяна користуються ковані троянди та світильники, які люди замовляють на свята для своїх близьких, коли хочуть зробити оригінальний подарунок. Як митець, він брав участь у фестивалях у Івано-Франківську, Рівному та Дніпрі, а цієї осені – у масштабному мистецькому фестивалі «Простір мрій» у Маріуполі. Його робота стала однією з десяти ковальських скульптур, які створили за дитячими малюнками автори-художники з усієї України.

Анастасія ХАРІНА/Громада