Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
19.12.2021
Фото: Ірина ГОРБАСЬОВА/Громада

Дорогі люди! Вітаємо нас усіх з тим, що, по-перше, ми повернулися до ваших поштових скриньок і плануємо бути з вами і надалі! По-друге – авжеж, з прийдешніми святами! Сподіваємося, що наступного року ми будемо так само потрібні одне одному, і в нас з’явиться багато приємних тем для спілкування.

«Давайте разом вірити, що розставання буде недовгим. Якщо все вийде, відновимо роботу вже у грудні» – писали ми минулого числа в очікуванні дива. Звісно, ми над ним працювали, бо навіть у казках не буває дива без створення намірів. І от здійснилося! Редакція «ГРОМАДИ Схід» отримала грант від Європейського фонду за демократію (EED). Це нова незалежна організація із центром у Брюсселі, створена з метою допомагати спільнотам, які просувають демократичні цінності в європейських країнах. До EED газету рекомендували наші німецькі партнери з Генерального консульства та Міністерства закордонних справ, з якими, віримо, ми ще також попрацюємо. 

Тільки уявіть: невеличку газету для селян прифронтових громад Сходу України уряди великих країн вкотре відбирають з десятків тисяч заявок і визнають саме її гідною коштів європейських платників податків! А якщо додати ще й підтримку медіашколи «ГРОМАДИ Схід» коштами урядової американської фундації NED – то взагалі аж у голові морочиться. У якому дивовижному світі ми живемо! Важко живемо, але ж ціннішими стають перемоги. 

До слова, наша медіашкола вже дає перші сходи. У цьому святковому числі ви зустрінете матеріали нових авторок, які лише восени доєдналися до мережі громадських кореспондентів газети і раніше практично не мали досвіду зі складання текстів. Привітаємо їх з дебютом!

А навзаєм отримаємо новорічні вітання від дотичних до створення газети та її контенту людей! Їхні щирі бажання обов’язково знайдуть відгук від цього дивного-дивного світу. Своєю чергою зичимо вам, любі читачі, переможного настрою на весь наступний рік! До зустрічі у 2022-му!

Разом ми зможемо більше!

Редакція газети/Громада Схід

 

О. Ростислав СПРИНЮК, директор Благодійного Фонду «Карітас Маріуполь»:

– Шановні читачі газети «ГРОМАДА Схід»!

Хочу привітати всіх вас з прийдешніми Святами Різдва Христового та Нового Року! Наш Парафіяльний Благодійний Фонд «Карітас Маріуполь» та Парафія Преображення Господнього УГКЦ, редакція газети та всі небайдужі люди, які працюють для вас, від усього серця бажають усім Добра, Віри у краще майбутнє, Надії, що все лихе залишиться у минулому, та Любові, яку ви проявите до ваших рідних та близьких!

 

 

 

 

Ангеліна ШОСТАК, депутатка Краматорської міської ради, волонтерка, майстриня («Щастинки від Ангелінки», №16 (49): 

– Щиро вітаю читачів газети «ГРОМАДА Схід» з Новим роком! Нехай цей рік буде переможним як для України, так і для кожного з нас. Бажаю міцного здоров‘я, родинного затишку, благополуччя і успіхів. Різдво і Новий рік – це час для мрій та чудес. Даруйте Добро тим, хто цього потребує, але не має. Бо Добро має властивості повертатися більшим добром. Бути чарівником для інших – це чудово. Спробуйте і переконайтеся. Мрійте і дійте у новому році! Нехай вдача буде на вашому боці!

 

 

 

 

Таня БАЙЄР, Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку (офіс у Дніпрі):

– Дорогі читачі, дорогі жителі Донеччини та Луганщини! 

Для мене друга половина цього року почалася з призначення на посаду Генерального консула Німеччини і була насичена знайомством із регіоном, поїздками і зустрічами. На Донбасі я спілкувалася з міжнародними та громадськими організаціями, місцевими активістами, журналістами, переселенцями. Я з радістю відкрила для себе низку культурних ініціатив, якими не можуть похвалитися навіть деякі великі міста України. Активні жителі Донбасу – сильні та прекрасні! Українцям вдалося вже багато чого досягти, регіони розвиваються, використовують нові інструменти та можливості. 2022 рік – рік нових непростих викликів, але й нових досягнень. Зважаючи на все, побачене мною за цей час, сміливо можу заявити: разом ми впораємося.

Проєкт «ГРОМАДА Схід» 2021 року продовжувався за фінансуванням Німеччини, і я рада, що спільними зусиллями нам вдалося знайти підтримку на 2022 рік! Дякую редакції газети та БФ «Карітас Маріуполь» за їхню працю і тішуся, що за підтримки Федерального уряду Німеччини було реалізовано безліч проєктів, спрямованих на розбудову життя в громадах вздовж контактної лінії, на допомогу людям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України; на розмінування територій, подолання наслідків пандемії та запобігання COVID-19, покращення якості медичного обслуговування. Німеччина намагатиметься і надалі підставити своє плече та надавати підтримку. Нещодавно сформований новий уряд Німеччини вже офіційно заявив, що політика підтримки України залишається незмінною. На тлі останніх новин, які надходять з Донбасу, важливо, що Німеччина й надалі залишається на боці України. І нашою спільною метою, як і раніше, є відновлення миру на Донбасі.

Бажаю всім міцного здоров’я, сил та благополуччя! Я сподіваюся, що 2022 рік стане роком добрих новин для Донбасу та всієї України.

 

Олександр НАБОКА, завідувач кафедри історії України Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук («Депортовані назавжди. Бойки та лемки: хто такі та як опинилися на Сході», №19 (28):

– Шановні читачі «ГРОМАДИ Схід»! Напередодні свят не хочеться бажати банальних речей, варто згадати щось найважливіше. Нагадую, що життєві труднощі, яких сьогодні з головою вистачає будь-кому, не ламають активних і тих, хто попри усе, вірить у себе й у ту справу, якою завзято займається. Потрібно вірити, сподіватися, помічати прекрасне у навколишньому. Що б хто не говорив, саме це є головним рецептом людського щастя. Тож бажаю зміцнення віри у свої сили, любові до себе, подальшої наснаги! Сонячних та мирних днів. Здоров’я вашим дітям! Відчуття достатку та впевненості у завтрашньому дні. Все у нас вийде! З прийдешніми святами!