Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
15.02.2020

Гарні новини: на початку лютого додалися безоплатні автобусні рейси для жителів прифронтових сіл. У переліку маршрутів тепер є навіть Гладосове, до якого у січні не змогли дістатися наші журналісти.

Соціальний транспорт від благодійного фонду «АДРА Україна» курсуватиме протягом 10 місяців з лютого по листопад поточного року. У визначений час пасажирів привозитимуть у пункт призначення, там автобус чекатиме на них 4 години і рухатиметься у зворотному напрямку. Адже завдання проекту «Відновлення житла та надання допомоги людям, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України», який реалізує АДРА Україна за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини – дати людям доступ до соціальних служб.

За словами координатора проекту Сергія МАРЧЕНКА, графік складатимуть самі селяни за потребою:

– Як тільки набирається необхідна кількість людей, місцевий диспетчер зв’язується з постачальником і замовляє відповідний маршрут. Графіки розписані по всіх проблемних  напрямках, складалися вони за потребою, яку визначали адміністрації Донецької і Луганської областей. Графіки будуть гнучкими: можливі зміни з додаванням чи зливанням деяких маршрутів, все залежатиме від реальної картини. 

Користуються безоплатним соціальним транспортом зазвичай найбільш вразливі категорії населення. 

– Це особи з інвалідністю, тяжкохворі, самотні люди похилого віку (60 років+), багатодітні сім’ї, самотні батьки та особи з мінімальним доходом, – уточнює проект-менеджер благодійного фонду «Карітас Маріуполь» Андрій ЩЕБІТЧЕНКО.

Проект називається «Надання багатосекторальної допомоги з опорою на ринки та громаду найбільш вразливим особам похилого віку, які живуть уздовж лінії зіткнення, для забезпечення подолання ними наслідків тривалої кризи на сході України» і реалізується за підтримки «Карітасу України» і УГФ ООН.

Для доступу населення до лікарень, аптек, ринку і комунальної інфраструктури БФ «Карітас Маріуполь» надає безоплатний транспорт для мешканців Миколаївки та Новогнатівки до Волновахи. Щовівторка о 9.00 автобус відправляється з Новогнатівки, о 9.10 забирає людей у Миколаївці, о 9.45 прибуває у Волноваху, а назад виїжджає о 13.00.

Анастасія ХАРІНА/ГРОМАДА Схід №2(11) 2020