Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
04.05.2021

Що ж, маємо чи не найгірші показники боротьби з коронавірусом у світі. Лікарні забиті, ніяких безоплатних ліків немає хворі все купують самі, кисень – у дефіциті, лікарі скаржаться на відсутність доплат. Лише менше 1,5% українців отримали першу ін’єкцію вакцини. У травні всім їм треба робити друге щеплення, проте вакцина у достатній кількості існує лише у виступах міністра, який мав би охороняти наше здоров’я. 

Втім, ми теж гарнюні. Ми не хочемо носити маски та уникати скупчень, натомість відкрили «другий фронт», де нам не подобається правда щодо необхідності вакцинації. Тому ми щиро поширюємо ще один вірус – вірус маячні.

Нам вже замало фантасмагоричної теорії, що щеплення — найкоротший шлях, аби вийти на прямий зв’язок з Біллом Гейтсом через його чипи та 5G-технології. Міфи про вакцинацію стають дедалі жахливішими, деякі навіть отримують «наукове» підґрунтя. Причина виникнення фейків і активізації «антивакцинаторів» одна: дефіцит даних через недолугу комунікацію.

Як би нескладно пояснити, що таке криза комунікації? Ну от коли військові нікому не сказали, що утилізуватимуть боєприпаси у кар’єрі під Хлібодарівкою, і люди у Волновасі почали чути «прильоти» і пити корвалол, то це – криза комунікації. Або коли один з викрадачів партії препарату для щеплення пацієнтів 80+ з лікарні Маріуполя каже, що мета вакцини – «знищити літнє населення України», це також – криза комунікації.

Тож виправляємо системну помилку, якої постійно допускається владна вертикаль, не розмовляючи із громадянами щодо життєво важливих питань. В очікуванні своєї дози вивчаємо «матчастину» – інакше так і залишимося на відстані 5 років до набуття колективного імунітету.

МІФ 1. Для виготовлення вакцин використовуються живі людські ембріони. Заради отримання доз вже вбито 293 дитини.

Це практично новий «розіп’ятий хлопчик» – живі діти приносяться у жертву вакцинації!!! На жаль, цей фейк розносять окремі релігійні спільноти, спекулюючи на дражливій для багатьох вірян темі. От просто так і пишуть: «Для медичних потреб необхідні живі і здорові клітини. Під час процедури вилучення тканин і органів діти, витягнуті з матері, повинні бути живими, вилучення проводяться без анестезії, що не можна не назвати садизмом».

ФАКТ. Походження фейку, ймовірно, відбулося від кепського перекладу українською інструкції, де міститься сполучення «human embryonic kidney (HEK) 293 cells». Переклали так: «Вироблено у 293 клітинах генетично модифікованих нирок ембріону людини». А коректно мало б виглядати так: «Вироблено у генетично модифікованих клітинах ембріональної клітинної лінії нирок людини HEK293».

Що це означає? Клітинна лінія — це безсмертні клітини, які 1973 року дійсно штучно отримали з нирки ОДНОГО абортованого людського ембріона невідомого походження. Вже багато років ці клітини ростуть у пробірках у спеціальній культурі та є доступними для медичних виробників. Саме цю культуру, вирощену ПОЗА живим організмом, використали виробники вакцин Pfizer та Moderna. А складові вакцини Johnson & Johnson походять із тканини, взятої під час планового аборту 1985 року у Нідерландах. Цю лінію клітин також широко використовують, оскільки вона зарекомендувала себе як безпечна, вивчена та надійна.

Тож знайте, що жодна з вакцин проти COVID-19 не містить клітини плоду, взяті з недавніх абортів. І пам’ятайте — церкви України не проти вакцинації вірян.

МІФ 2. Вакцина втручатиметься у вашу ДНК

ФАКТ. Цей фейк з’явився відразу після заяви про закупівлю Україною американської вакцини Pfizer. Люди, які таке поширюють, геть не розуміють генетики. Насправді цей тип вакцини містить фрагмент генетичного матеріалу вірусу – РНК. Введення РНК ніяк не впливає на ДНК людської клітини, оскільки вона не проникає у ядро клітини, де, власне, ДНК і міститься. 

МІФ 3. У назвах вакцин закодовані смертоносні послання.

Спільнота противників вакцини вважає, зокрема, що назва британсько-шведської вакцини AstraZeneca означає «зброя, яка вбиває».

ФАКТ. Насправді назва компанії (а відтак і вакцини) AstraZeneca походить від грецького слова «astron», що означає «зірка». Тоді як слово «Zeneca» взагалі нічого не означає, бо так було задумано: коли рекламникам доручили придумати назву компанії, вона на жодній з мов не повинна була мати образливе значення. Про походження цієї назви виконавчий директор британської кампанії розповів задовго до коронавірусу, ще 2001 року.

ФЕЙК 4. Препарат Covishield не має нічого спільного з вакциною AstraZeneca.

ФАКТ. Неправда. Covishield – та сама вакцина AstraZeneca, тільки виготовлена не на європейському, а на індійському заводі. Вона схвалена для застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).  Дозвіл на її використання дали також Велика Британія, Канада, Європейський Союз та Індія. Втім, наразі Індія призупинила виробництво вакцин на експорт на користь внутрішнього ринку.

ФЕЙК 5. В Україні внаслідок вакцинації вже померли 2 людини. 

У соцмережах активно поширюють фотографії жінки та чоловіка, які буцімто стали жертвами вакцинації.  

ФАКТ. В Україні не зареєстровано жодної смерті внаслідок вакцинації. Зворотній пошук цих фото показав, що на них зображені американські актори Пайпер Перрі та Джонні Сінс. 

ФЕЙК 6. Здорові люди через щеплення заразилися коронавірусом.

ФАКТ. Від вакцин неможливо заразитися, бо жодна з них не містить живого вірусу, здатного спричинити хворобу. Якщо невдовзі після вакцинації ви все ж отримали позитивний тест на COVID-19, то можливо, що на момент щеплення вже були інфіковані коронавірусом, але не знали цього. 

ФЕЙК 7. Вакцини спричиняють сильний анафілактичний шок, призводять до імпотенції у чоловіків, безпліддя у жінок, розсіяного склерозу. 

ФАКТ. Не було зафіксовано жодного випадку, коли щеплення проти Covid-19 спричинило б імпотенцію. І не дивно — ці вакцини не впливають на статеву систему. Вони стимулюють лише імунну систему, в них немає допоміжних інгредієнтів, які можуть викликати проблему органів. 

Так само не підтверджується фейк про те, що вакцина спричиняє безпліддя та викидні у жінок, бо начебто вчить організм атакувати білок синцитин, який бере участь у формуванні плаценти. Якщо припустити, що вакцина може викликати імунну відповідь проти плацентарного білка, те саме відбувалося б під час захворювання на коронавірус. Це означало б, що мільйони жінок дітородного віку, які перенесли COVID-19 за останній рік, не можуть мати дітей. А це неправда.

Щодо розсіяного склерозу, то був зафіксований лише один випадок при випробуванні AstraZeneca, проте експерти дійшли висновку, що хвороба не мала причетності до вакцинації. 

Сильну алергічну реакцію після вакцинації фіксують лише в одному випадку на сотні тисяч вакцинованих. У більшості пацієнтів, які їх мали, у минулому була тяжка алергія на інші ліки. У США на мільйон введених доз препарату Pfizer зафіксували 11,1 випадку важких алергічних реакцій, під час щеплень вакциною Moderna – 2,5 випадки алергічних реакцій на мільйон доз.

ФЕЙК 8: Вакцини вимивають з організму кальцій, тож випадають зуби та волосся, псуються шкіра та нігті.

Натомість «ативакцинатори» пропонують харчуватися паростками і зеленню. Мовляв, найкраща «вакцина» — від «матінки природи».

ФАКТ. Ці твердження безпідставні. Серед побічних реакцій на щеплення такі симптоми не зафіксовані. Щодо натуральних дієт – немає жодних доказів, що вживання в їжу паростків і зелені допоможе запобігти коронавірусній інфекції, тим більше – вилікувати  COVID-19. Жодна фітотерапія або дієта не може запобігти та/або вилікувати коронавірусну хворобу. ВООЗ не перевіряла та не сертифікувала ефективність так званої «народної медицини», до якої, серед іншого, відносять і фітотерапію.

ФЕЙК 9. Вакцина AstraZeneca масово викликає тромбоз

ФАКТ. Тромбоз дійсно мають внести до переліку можливих побічних ефектів від вакцини. Це сталося, коли кількість випадків тромбозу досягла 169, з них 18 виявилися летальними. Проте це показник на 34 МІЛЬЙОНИ отриманих людьми доз. Тобто, шанси померти від блискавки (1 випадок на мільйон) майже у два рази більші, ніж частка летальних випадків від тромбозу серед вакцинованих. 

Щодоби в Україні фіксується в середньому 400-500 смертей від ковіду. От і рахуйте — які ризики більші.

Дмитро ЛЕЩУК/Громада Схід №8 (41) 2021