Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
21.02.2021

Донеччина

Неля ХРЕЩЕНЮК, с. Миколаївка:

— Я сама медик, працюю фельдшеркою. Радіус обслуговування на моїй дільниці 17 кілометрів. Щоправда, людей лишилося небагато, десь до 150 жителів з сіл Дача, Миколаївка, Друга Миколаївка. Колись був ФАП в Одрадівці і туди люди приходили, тепер його вже немає. Звичайно, кожен пацієнт може поставити питання сімейному лікарю телефоном або через месенджери, але старенькі люди смартфонами майже не користуються. То кілька разів на місяць я організовую візит сімейного лікаря. Швидку викликали 2-3 рази, не більше, бо поряд є військові медики АСАП, дуже гарні спеціалісти ці хлопці та дівчата – молоді, спритні, розумні. До мене часто гуманітарку привозять «Проліска» та Червоний Хрест, я добре знаю «у кого що болить», тому розвожу ліки по домівках. Своїх пацієнтів відвідую на скутері, а коли така засніжена погода — то пішки. Часто підвозять. Вже доводилося їздити і на танках, і на БТРах – не страшно, боюся лише диких звірів, яких останнім часом розвелося дуже багато.

 

 

Оксана ЗАЙЦЕВА, с. Озарянівка:

— Найближчий до нас ФАП є у Курдюмівці, там постійно працює медсестра, раз на тиждень приїжджає і сімейна лікарка. Коли її немає, отримати консультацію можна телефоном. До вузьких спеціалістів вона дає направлення переважно до Бахмута, туди ми їздимо на електричці. А ось у Зеленопіллі Бахмутської ОТГ, де я працюю, ФАП набагато кращий. І оснащення є, і приміщення після ремонту. Але ще з серпня він зачинений — медсестра, котра там працювала на півставки, перейшла до Курдюмівки. Тепер місцеві змушені звертатися до сімейного лікаря аж в Опитному. Шкода, що питання так довго не розв’язується, приміщення стоїть порожнім, люди обслуговуються не в себе у селі, а деінде. 

 

 

 

Валентина БОУДНІК-КОНЄВА, с. Бахмутка 

— Сімейний лікар приїжджає до нас два рази на місяць. Це малувато. Більшість питань розв’язується телефоном, але це не завжди добре. В ідеалі, нам у Бахмутку потрібна медсестра. Комусь необхідно поставити крапельницю, комусь уколи. Улітку приїжджала до нас якось медсестра із Майорського за дорученням голови Зайцівської ВЦА, але дуже нетривалий час. Раз на місяць приймає гінеколог – це «Лікарі світу», а також спеціалісти з Червоного Хреста України беруть аналізи на цукор та роблять кардіограму. Якщо потрібен рецепт чи направлення до вузького спеціаліста, мешканці їдуть до сімейного лікаря у Бахмуті. Швидку викликати можливість є, але швидше буде звернутися до військових медиків АСАП. Вони і першими приїдуть, і нададуть медичну допомогу, і підвезуть своїм транспортом до лікарні, якщо необхідно. А коли мешканці ще не підписували декларації з сімейним лікарем, ці медики навіть прийом проводили в селі. 

 

 

 

Світлана НИЧИПОРУК, с. Зайцеве:

— Живу за 300 метрів від «нуля». У нас з медичними послугами все добре. Працює на постійній основі у ФАПі медсестра, приїжджає лікарка Валерія Леонова – чудова спеціалістка, сама переселенка з Горлівки. Вона навіть вже має високу посаду, але нас не покинула і продовжує обслуговувати населені пункти вздовж лінії розмежування. Коли їй не зателефонуй, чи це вихідний, чи ніч – завжди вислухає і дасть рекомендації, що робити. У мене мама пенсіонерка, має проблеми з тиском, доводиться і швидку викликати. Приїжджають, молодці. АСАП взагалі у разі якихось екстрених випадків перші на місці події. 

 

 

 

 

Луганщина, Станично-Луганський район

 

Лідія Іванівна: 

– Вважаю, що у нашому селі медичні послуги є доступними. При поганому самопочутті можна звернутися до місцевої амбулаторії. Також до нас приїздить організація «Лікарі світу», безоплатно обстежують та надають ліки, за що ми їм дуже вдячні. 

 

 

 

 

 

 

Юлія:

– Раніше в амбулаторії завжди працював стоматологічний кабінет, і це було дуже зручно для населення. Зараз стоматологічний кабінет не працює. Це є проблемою: щоб відвести дитину на лікування, потрібно їхати до районної лікарні, постійного маршруту немає. У районі завжди велика черга, тож надати допомогу вчасно просто неможливою, а іноді і потрапити у той же день, коли приїхав, не виходить. 

 

 

 

 

 

Надія: 

– Як на мене, медицина на нашій території є доступною. У селищі завжди вчасно нададуть допомогу, будь то крапельниці, уколи чи звичайні рекомендації терапевта. Аптека працює і можна придбати ліки. 

 

 

 

 

 

 

Людмила:

– Мене влаштовують медичні послуги. Ніколи не відмовляли у допомозі. Важливо, що і гуманітарні організації допомагають населенню. Якщо направляють до району, то і там добре ставляться до людей з сіл і лікують.

 

 

 

 

 

 

Світлана:

– Добре, що у нас у селі працює амбулаторія. Тут завжди допомагають при поганому самопочутті. Дітям роблять щеплення, тож не потрібно їхати до району. Ставлять крапельниці, вимірюють тиск. Мені неодноразово надавали допомогу у критичному стані. Для нас, сільських людей, робота місцевої амбулаторії є важливою.