Громада Схід
Колл-центр, Марiуполь:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
Колл-центр, Краматорськ:
+380 (67) 792 25 28
+380 (50) 02 962 11
29.11.2020

Перш ніж розбагатіти на постачанні їжі, фермерам все ж таки доведеться вкластися в організаційну роботу. Аби грамотно об’єднатися, на старті варто заручитися підтримкою ініціативної групи, котра розділить тягар адміністрування на всіх етапах державної реєстрації. 

КРОК 1. Погодження з реєстраційним органом найменування кооперативу

Аби під час державної реєстрації не виникло проблем з назвою, на етапі підготовки статутних документів необхідно звернутися до державного реєстратора із заявою про резервування найменування юридичної особи (кооперативу). Після отримання від державного реєстратора довідки про резервування найменування, його можна вносити у засновницькі документи кооперативу.

КРОК 2. Підготовка статуту

Зразок статутних документів можна отримати у реєстратора або знайти в інтернеті. Разом з ініціативною групою в процесі розробки проєкту СК та визначення його цілей до статуту вносяться відповідні пункти. 

КРОК 3. Проведення установчих зборів СК, затвердження статуту

На збори виносяться питання про створення кооперативу та затвердження його статуту, відбуваються вибори засновників та голови СК, призначається особа, відповідальна за державну реєстрацію, а також затверджується юридична адреса.

Кооператив може бути зареєстрований за місцем проживання одного з засновників, тоді підтвердженням юридичної адреси буде ксерокопія його паспорта. Можна також зареєструватися через договір оренди приміщення, де буде розташований СК.

Рішення установчих зборів оформляються протоколом зборів.

КРОК 4. Візит до нотаріуса

Підписи засновників у статуті (у двох примірниках) та копія протоколу установчих зборів потребують нотаріального засвідчення.

КРОК 5. Подання заяви державному реєстраторові

Один з засновників, уповноважений зборами, мусить особисто подати державному реєстраторові документи. При собі, окрім власне засновницьких документів, треба обов’язково мати паспорт та ідентифікаційний номер.

Протягом трьох робочих днів з дня надходження документів державний реєстратор повинен видати свідоцтво про державну реєстрацію СК з кодом «Єдиного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) та один примірник оригіналу статуту з відповідною відміткою. 

КРОК 6. Знов візит до нотаріуса

Необхідно засвідчити у нотаріуса ще 2 копії статуту та 8 копій свідоцтв про державну реєстрацію для подальших реєстрацій.

КРОК 7. Реєстрація СК в обласному управлінні статистики

Перелік документів краще уточнювати безпосередньо в управлінні.

КРОК 8. Реєстрація кооперативу у держслужбах та соціальних фондах

Кооператив має бути зареєстрований у Державній фіскальній службі, службі зайнятості, Пенсійному фонді, Фонді тимчасової втрати працездатності, Фонді страхування від нещасних випадків. 

КРОК 9. Виготовлення печатки

КРОК 10. Відкриття банківського рахунку